Krónika

Napsütés, de zápor és zivatar is lehet

Napközben megnövekszik a felhőzet, délutántól több helyen fordulhat elő zápor, zivatar, ezek környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is előfordulhatnak

Kedden napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, majd késő délutántól északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Napközben helyenként, késő délutántól már több helyen fordulhat elő zápor, zivatar – írta meg az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A Dunántúlon időnként megélénkül a délnyugati szél, másutt mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések előfordulhatnak. A hőmérséklet délután 25 és 30, késő este 17, 23 fok között valószínű.

Este gomolyfelhős időre van kilátás több helyen záporral, néhol zivatarral. Nagyobb eséllyel az éjszaka első felében várható csapadék. Az északnyugatira forduló szél helyenként megélénkül.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul.

Kapcsolódó írásaink

Hogyan hat az időjárás az energiaárakra?

ĀA megújuló kapacitások bővülése, a gázpiac globalizálódása és az időjárás mind szélsőségesebb jellege miatt a meteorológiai jelentések egyre fontosabb szerepet töltenek be az energiakereskedelemben is