Krónika

Napokon át tartó útlezárásokra kell számítani a fővárosban

Mutatjuk, hol lesznek változások szerdától vasárnapig

Szerdától vasárnapig ideiglenesen megváltozik a forgalmi rend a fővárosban az izraeli miniszterelnök látogatása miatt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) hétfőn a police.hu oldalon.

Napokon át tartó útlezárásokra kell számítani a fővárosban
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt ideiglenesen megváltozik a forgalmi rend a fővárosban (képünk illusztráció)
Fotó: MH-archív/Purger Tamás

Azt írták, BRFK a delegáció közlekedésének idejére úgynevezett dinamikus zárást alkalmaz, ami azt jelenti, hogy mindig csak azt az útszakaszt és csak annyi ideig zárják le, ahol, és ameddig az a védett járművek áthaladása miatt feltétlenül szükséges.

Hozzátették, a szakaszos és időszakos lezárások nyolc kerületet érintenek a keresztutakat nem számítva 22 kilométer hosszan, ami a teljes budapesti közúthálózatnak kevesebb mint fél százaléka.

Szakaszosan és időszakosan lezárják április 2-án, szerdán 19 óra és április 3-án, csütörtökön 1 óra között a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2–M4-es–M0-s–M3-as autópálya bevezető–Kacsóh Pongrác úti felüljáró–Kós Károly sétány–Hősök tere–Andrássy út–József Attila utca–Széchenyi István tér útvonalat. Csütörtökön 7 és 10 óra között a Széchenyi István tér–Lánchíd–Clark Ádám tér–Lánchíd utca–Ybl Miklós tér–Apród utca–Szarvas tér–Attila út–Dózsa György tér–Palota út–Dísz tér–Szent György utca útvonalat, valamint 11.30 és 14.30 között a Színház utca–Dísz tér–Palota út–Dózsa György tér–Attila út–Szarvas tér–Apród utca–Ybl Miklós tér–Lánchíd utca–Lánchíd–Széchenyi István tér útvonalat zárják le.

Lezárásokra kell számítani csütörtökön 12.30 és 16.30 között a Széchenyi István tér–Eötvös tér–Id. Antall József rakpart–Markó utcai felhajtó–Markó utca–Balassi Bálint utca–Kossuth tér–Garibaldi utcai lehajtó–Id. Antall József rakpart–Eötvös tér–Széchenyi István tér útvonalon, továbbá 16 és 19 óra között a Széchenyi István tér–Lánchíd–Clark Ádám tér–Lánchíd utca–Ybl Miklós tér–Apród utca–Szarvas tér–Attila út–Dózsa György tér–Palota út–Lovarda utca útvonalon is. Csütörtökön 19 és 22 óra között a Lovarda utca–Palota út–Dózsa György tér–Attila út–Szarvas tér–Apród utca–Ybl Miklós tér–Lánchíd utca–Lánchíd–Eötvös tér–Széchenyi István tér útvonalat is lezárják.

Pénteken 11 és 14 óra között a Széchenyi István tér–József Attila utca–Bajcsy-Zsilinszky út–Deák Ferenc tér–Károly körút–Astoria–Múzeum körút–Kálvin tér–Üllői út útvonalat, 13.30 és 16.30 között az Üllői út–Kálvin tér–Múzeum körút–Astoria–Károly körút–Deák Ferenc tér–Bajcsy-Zsilinszky út–József Attila utca–Széchenyi István tér útvonalat, 16.30 és 19.30 perc között a Széchenyi István tér–Lánchíd–Clark Ádám tér–Lánchíd utca–Ybl Miklós tér–Apród utca–Szarvas tér–Attila út–Dózsa György tér–Palota út–Dísz tér–Szent György utca útvonalat, 19.30 és 22.30 között pedig a Színház utca–Dísz tér–Palota út–Dózsa György tér–Attila út–Szarvas tér–Apród utca–Ybl Miklós tér–Lánchíd utca–Lánchíd–Széchenyi István tér útvonalat zárják le.

Vasárnap 7 és 10 óra között a Széchenyi István tér–József Attila utca–Bajcsy-Zsilinszky út–Andrássy út–Hősök tere–Kós Károly sétány–Kacsóh Pongrác úti felüljáró–M3 kivezető–M3-as–M0-s–M4-es–Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2 útvonalon kell lezárása számítani.

A lezárások az útvonalat keresztező útszakaszokat is érintik. Megállási tilalom is érinti a főváros számos szakaszát kedden reggel 6 és vasárnap éjfél között, erről részleteket az alábbi oldalon közöl a rendőrség.

Kapcsolódó írásaink

Baleset és torlódás

ĀA közúti közlekedés biztonságát, folyamatosságát befolyásoló eseményeket tett közzé az Útinform