Krónika

Ma használhatók utoljára az előző tanévre szóló matricával ellátott diákigazolványok

December 1-jétől már csak a 2022/2023-as tanévre vagy annak első félévére szóló érvényesítő matricákkal ellátott diákigazolványokkal lehet utazni

A MÁV azt közölte az MTI-vel, hogy az előző tanévben, illetve annak második félévében kiadott érvényesítő matricákkal ellátott diákigazolványokat még szerdán elfogadják a MÁV-START, a Volánbusz és a HÉV járatain.

Ma használhatók utoljára az előző tanévre szóló matricával ellátott diákigazolványok
Immár tizenhat jármű közlekedik négy vonalon, ez jelentősen hozzájárul a klímavédelmi célok teljesüléséhez is
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Jelezték, hogy korábban egy hónappal – október 31. helyett november 30-ig – hosszabbították meg az előző tanéves érvényesítő matricával ellátott diákigazolványok érvényességi idejét a közlekedési szolgáltatóknál.

December 1-jétől a köznevelésben a 2022/2023-as tanév érvényesítő matricájával, a felsőoktatásban pedig a 2022/2023-as tanév első féléves matricájával érvényesített diákigazolványokkal lehet kedvezményesen utazni a MÁV–Volán-csoport járatain.

A diákkedvezmények jogosulatlan igénybevétele esetén ugyanúgy pótdíjat kell fizetni, mint jegy nélküli utazáskor – áll a MÁV közleményében.

Kapcsolódó írásaink