Krónika

Erdőtűz pusztít a spanyolországi Tenerifén

Majdnem hatszáz embert menekítettek ki biztonsági okokból erdőtűz miatt a spanyolországi Tenerifén, a Kanári-szigetek legnagyobbikán – közölte vasárnap a regionális mentőszolgálat Twitter-üzenetében.

Erdőtűz pusztít a spanyolországi Tenerifén
Hatalmas a pusztítás a szigeten
Fotó: ANDRES GUTIERREZ/ANADOLU AGENCY

A tájékoztatás szerint 585 embert evakuáltak. A csütörtökön kezdődött tűz már több mint 2100 hektárnyi erdőt pusztított el. A tűzoltást nehezíti a szigeten uralkodó nagy forróság.

Spanyolországban a rendkívüli hőség miatt idén megnőtt az erdőtüzek száma, a Diario című helyi lap szerint idén már mintegy kétszázezer hektárnyi erdő vált a lángok martalékává. Az erdőtüzek miatt ezreket kellett kitelepíteni, lakóházak, üzletek és üzemek tucatjai semmisültek meg, állatok sokasága pusztult el.

Kapcsolódó írásaink

Fokozott tűzveszély az erdőkben

ĀAz egész ország területén tűzgyújtási tilalom van érvényben, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is, a hatóságok fokozott figyelmet kérnek a lakosságtól