Európai Unió
Navracsics: Európa nem tud lépést tartani a világgal
A Századvég harminchárom országban végzett közvélemény-kutatást

Az Átalakuló világrend: európai kérdések és válaszok című rendezvény kerekasztal-beszélgetésén a Századvég 33 országban zajlott közvélemény-kutatásának eredményeiről beszélgetett Navracsics Tibor, Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára és Kavecsánszki Ádám, a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke.
A felmérés szerint a megkérdezett európaiak 33 százaléka úgy gondolja, Európa hanyatlik, 47 százalék szerint stagnál, és csupán 15 százalék szerint fejlődik. Navracsics Tibor úgy fogalmazott, meglepte Európa optimizmusa, azt hitte, többen szavaznak a hanyatlik lehetőségre.
Hidvéghi Balázs úgy vélekedett: a két világháborút még mindig nem tudta kiheverni Európa, most pedig már jó ideje rossz irányba halad az uniós együttműködés.