Bűnügy

Koporsókba rejtve találtak 13 millió euró értékű kokaint

A holland hatóságok előállítottak egy 30 éves francia állampolgárságú férfit, miután furgonjában két, kokainnal teli koporsót találtak, a kábítószer értéke mintegy 13 millió euró – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál.

Koporsókba rejtve találtak 13 millió euró értékű kokaint
Hollandiában letartóztattak egy 30 éves francia állampolgárságú férfit, mintegy 13 millió euró kokaint találtak autójában (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/ANP/ANP Mag/Remko de Waal

A beszámoló szerint a férfit az A29-es autópályán állították meg Rotterdamtól délre, Numansdorp közelében, a rendőrség szerint „gyanús vezetés miatt”.

Az autópályán végzett ellenőrzés során a férfi azt állította a rendőröknek, hogy a koporsók két holttestet tartalmaznak, de nem tudta bemutatni a szállításukhoz szükséges dokumentumokat. A vonatkozó papírok hiányában a férfit egy közeli temetkezési vállalathoz kísérték, ahol a koporsókat felnyitották. Azokban holttestek helyett több mint 250 kilogramm kokainnal teli sporttáskákat találtak, a kábítószer értéke mintegy 13 millió euró (5,3 milliárd forint).

A rendőrség szóvivője szerint a férfi Franciaországból utazott Hollandiába, de nem tudta megjelölni a végső úti célját, ehhez – állítása szerint – telefonján szöveges üzenetben további utasításokat várt.

A férfit előállították. A rendőrség nem árult el részleteket a kábítószer eredetéről vagy rendeltetési helyéről, azonban megerősítették: a kokaint megsemmisítették – tájékoztatott a holland hírportál.

Kapcsolódó írásaink