Bulvár
Rómában ünnepelte 20. házassági évfordulóját III. Károly király és Kamilla királyné
A brit uralkodópár éppen Olaszországban tartózkodik

III. Károly király és Kamilla királyné hétfőn ünnepelték húszéves házassági évfordulójukat. A jeles alkalom két új hivatalos portrét tettek közzé, amelyeket római tartózkodásuk során, a brit nagykövet rezidenciáján, a Villa Wolkonsky kertjében készítettek.
A képeket Chris Jackson, hivatalos királyi fotós örökítette meg néhány órával az után, hogy a házaspár megérkezett az olasz fővárosba. III. Károly és Kamilla négynapos állami látogatást tesznek a brit kormány megbízásából. Az alkalomhoz illően Kamilla egy bézs-fehér Anna Valentine kabátruhát viselt, amelyhez egy gyöngyökkel kirakott gyöngyvirág (Lily of the Valley) brosst tűzött. III. Károly tengerészkék csíkos öltönyt és bézs nyakkendőt választott.
A portrékat az uralkodópár hivatalos Instagram-oldalán is megosztották a következő szöveggel:
„Ahogy megkezdjük első olaszországi látogatásunkat királyként és királynéként, már nagyon várjuk, hogy egy ilyen különleges helyen – és ilyen csodálatos emberekkel – ünnepelhessük huszadik házassági évfordulónkat! „A presto, Roma e Ravenna! – Charles R & Camilla R”.
Az eredetileg április 7-re tervezett találkozót Ferenc pápával törölték, mivel a katolikus egyházfő továbbra is lábadozik kórházi kezelését követően. A 87 éves pápa április 6-án jelent meg először a nyilvánosság előtt, miután két héttel korábban elhagyta a kórházat, így a Vatikán nem zárja ki annak lehetőségét, hogy állapota javulásával sor kerülhet egy magánbeszélgetésre a brit uralkodóval, aki az anglikán egyház világi feje. Érdekesség, hogy éppen húsz évvel ezelőtt, ugyanebben az időszakban III. Károly – akkor még walesi hercegként – ugyancsak Rómába utazott, hogy részt vegyen II. János Pál pápa temetésén. Emiatt halasztották el Camilla Parker Bowles-szal tervezett esküvőjét, amelyet később, 2005. április 9-én tartottak meg.