Belföld

Navracsics Tibor: minden új bölcsőde megépítése befektetés a jövőbe

Érden 750 baba születik évente és ezért nagyon magas a várólista – mondta Érd polgármestere

A közel egymilliárd forintból megvalósult érdi bölcsőde megépítése a jelenben befektetés volt a jövőbe – mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium vezetője kedden Érden. Navracsics Tibor a Manóliget bölcsőde ünnepélyes átadóünnepségén megjegyezte, különös érzés egy olyan városban, mint a dinamikusan fejlődő Érd, átadni egy bölcsődét. Rámutatott: a város lakossága három évtizeddel ezelőtt közel a fele volt a mostaninak, és korfája fiatal ma is. Sajnos Magyarország legtöbb városa nem osztozik ebben, inkább az ellenkezője a jellemző: a magyar önkormányzatok, települések kétharmadának inkább a népességcsökkenéssel kell szembenéznie – tette hozzá a miniszter.

Navracsics Tibor: minden új bölcsőde megépítése befektetés a jövőbe
Az új érdi Manóliget bölcsőde az átadás napján, 2025. november 11-én
Fotó: MTI/Purger Tamás

Navracsics Tibor beszélt arról: Érd abban is pozitív példa, hogy a helyi városvezetők, képviselőtestületi tagok, az országgyűlési képviselői is, mindenekelőtt azt tartják fontosnak, hogy a térségben tudják tartani a fiatalokat. Hozzátette: ezért is örül, hogy a magyar kormány hozzájárult a bölcsőde megépítéséhez. A tárcavezető azt mondta, hogy a közel egymilliárd forintból létrejövő bölcsőde lehetővé teszi anyák, apák számára, hogy visszamenjenek dolgozni, hogy maguk is jövedelmet termeljenek, amivel a saját családjuk gazdálkodásához és a nemzetgazdasághoz is hozzájáruljanak.

Navracsics Tibor úgy fogalmazott:meggyőződése, hogy a jövő Magyarországának csak akkor van esélye, ha így tud együttműködni helyi szinten, országos szinten, témák mentén, megoldandó ügyek mentén, világnézeti politikai kérdéseket félretéve. Csőzik László Érd polgármestere azt mondta, hogy a bölcsőde megépülésének a költségeinek a nagy részét egy EU-s pályázaton, egy úgynevezett RRF alapból a koronavírus-járvány utáni helyreállítási alapból nyerte el Érd városa a magyar kormányzaton keresztül. Hozzátette, hogy a közel egymilliárdos fejlesztésből 650 millió forint volt az, amit a nyugat-európai adófizetők adtak össze és a kormány is tett bele egy önrészt, a magyar államnak ez 157 millió forintja volt.

A polgármester elmondta, hogy köszönetet mondott Navracsics Tibornak és a tárcának, mert Érd eredetileg 56 férőhelyes bölcsődére nyerte meg a pályázatot, de mivel olyan sok a gyermek, 750 baba lát napvilágot évente és ezért nagyon magas a várólista. Mint mondta: ezért úgy határozott a város, hogy kicsit kibővíti ezt a projektet és 56 férőhely helyett 84 férőhelyesre tervezte át, ami végül 6 csoportszobás bölcsőde lett. Hozzátette, hogy az épület 770 négyzetméteres alapterületű 18 parkolóval és 12 bringatámasszal. Az épületben van babakocsi tároló, egy melegítő konyha és van egy úgynevezett tejkonyhánk is ebben az épületben, ami a picik miatt is szükséges - fűzte hozzá Csőzik László.

Kapcsolódó írásaink