Belföld

Az Európai Bizottság ma nem támogat, hanem politikai alapon zsarol

Törcsi Péter szerint Magyarország most egyedül áll ellen, de nem lesz mindig így

Az MCC Feszt keretében rendezett kerekasztal-beszélgetésen az Alapjogokért Központ és latin-amerikai partnerei az Európai Unió globális ideológiai nyomásgyakorlásáról és a nemzetközi konzervatív szövetségek fontosságáról beszéltek.

Az Európai Bizottság ma nem támogat, hanem politikai alapon zsarol
Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ operatív igazgatója
Fotó: Alapjogokért Központ

Mamela Fiallo Flor ecuadori újságíró elmondta, hogy bizonyos országokban csak akkor jutnak támogatáshoz az iskolák, ha elfogadják a genderideológiai feltételeket. Szerinte ez „ideológiai zsarolás”.

Alejandro Peña Esclusa hangsúlyozta, hogy milliók éheznek Latin-Amerikában, de segélyhez csak akkor jutnak, ha ideológiai feltételeket is teljesítenek. „Ez nem segélyezés, hanem diktátum” – fogalmazott.

Jorge González-Gallarza, az Alapjogokért Központ vezető kutatója szerint az EU évente akár 1 milliárd eurót is fordít olyan NGO-k támogatására, amelyek a woke ideológia, a nyílt társadalom és a transzaktivizmus exportját végzik Latin-Amerikában.

Kapcsolódó írásaink