Belföld
A kormány támogatja a pszichiátriai betegek foglalkoztatását bentlakásos intézményekben
Ezeknek az embereknek a munka nem csupán pénzkereseti lehetőség, hanem az önbecsülésüket is képesek megtartani

A Bakony Integrált Szociális Intézmény pszichiátriai és szenvedélybetegeket ellátó tagintézményében Csizi Péter kiemelte: a pályázati forrással a jövőben is biztosítható, hogy a hasonló intézményekben élő emberek munkával tölthessék mindennapjaikat.
A helyettes államtitkár elmondta: a jelenlegi nehéz gazdasági körülmények ellenére biztosítható, hogy a kamondihoz hasonló intézményekben országszerte 6500 ember 156 munkahelyen vegyen részt fejlesztő foglalkozáson.
Ezeknek az embereknek a munka nem csupán pénzkereseti lehetőség, hanem az önbecsülésüket is képesek megtartani – tette hozzá.
Horváthné Szabó Andrea, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Veszprém Vármegyei Kirendeltségének vezetője arról beszélt, hogy az évfordulón az itt dolgozók munkáját, a támogató, elfogadó közeget és egyben az intézménynek otthont adó, befogadó települést ünneplik.
A kamondi otthonban száz embert látnak el, közülük 91-en pszichiátriai betegek, kilencen pedig szenvedélybetegséggel élnek; gombatermesztéssel, szőnyegszövéssel, kertészkedéssel foglalkoznak.
A Bakony Integrált Szociális Intézménynek a dákai székhelyen kívül kilenc telephelye van, és összesen több mint ezer bentlakó ellátottról gondoskodnak – áll a helyszínen kiadott sajtóanyagban.