Autó-motor

Mi vár Hamiltonra?

A hétvégén a melbourne-i Ausztrál Nagydíjjal megkezdődik a Forma–1 történetének 76. szezonja

Lewis Hamilton másfél évtized után elhagyta a Mercedest, és idén a Ferrarinál folytatja a Forma–1-es karrierjét. A hétszeres világbajnok, negyvenéves brit pilóta szeretné megdönteni Michael Schumacher vb-győzelmi rekordját, hiszen a német klasszis hét sikerrel fejezte be a pályafutását. A nemzetközi sajtó szerint változatlanul kérdéses, hogy Hamilton hogyan és milyen gyorsan tud beilleszkedni az olasz csapatba, illetve mikor lehet valós esélye futamgyőzelmekért harcolni. Csapattársa, a monacói Charles Leclerc ugyanis már kilenc éve tagja a Ferrari-családnak, anyanyelvi szinten beszél olaszul, és a szakértők többsége szerint istállón belül jobban tud majd teljesíteni, mint az első ferraris évét kezdő Hamilton. Ha így lesz, és Leclerc legyőzi a britet, akkor azt Hamilton kudarcának fogják tekinteni – írja Ripost.

Mi vár Hamiltonra?
A Mercedestől az előző szezon végén távozott az istállóval hat egyéni világbajnoki címet nyert, negyvenéves, hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton
Fotó: AFP/Anadolu/Ayman Yaqoob

A fogadóirodák arra számítanak, hogy letaszítják trónjáról az utóbbi négy világbajnokság győztesét, Max Verstappent. Náluk a McLaren a favorit, az egyéni vb-cím kapcsán pedig a brit Lando Norris diadalára kínálják a legkisebb szorzót.

„Jó irányba haladunk, magabiztosak és nyugodtak vagyunk, de a riválisok nagyon erősek. Nyilvánvaló, hogy jó érzés azt hallani és olvasni, hogy esélyesek vagyunk az egyéni és a konstruktőri vb-címre is, de a szezon nagyon hosszú és az ellenfeleink sem tétlenkedtek, úgyhogy nagy küzdelemre számítok idén”

– fogalmazott a négyszeres F1-es futamgyőztes, 25 éves Norris az NBC News-nak.

Három újonc a Forma–1 mezőnyében

A 20 versenyzőt felvonultató mezőnyben hárman újoncok: a mercedeses Antonelli mellett a francia Isack Hadjar (RB) és a brazil Gabriel Bortoleto (Sauber) még soha nem indult F1-es futamon, de az ausztrál Jack Doohannek (Alpine), a brit Oliver Bearmannek (Haas), valamint Lawsonnak (Red Bull) is csak kevés tapasztalata van. A 24 futamos idény nagyjából közepén rendezik majd a 40. Magyar Nagydíjat, amelyre az átépítés és felújítás alatt álló Hungaroringen kerül sor augusztus első hétvégéjén.

Kapcsolódó írásaink