Tech

A kínai BYD évi 500 ezer autót tervez gyártani

Az üzbegisztáni terveket közölte a BYD Uzbekistan Factory igazgatóhelyettese egy taskenti kiállításon

A BYD kínai konszern tavaly szeptemberben jelentette be, hogy elektromos és hibrid autók gyártásával foglalkozó vállalkozást hoz létre Üzbegisztánban. A kínai cég üzbegisztáni illetékese azt mondta, hogy még nem született döntés, hogy egy már meglévő gyárat alakítanak át autógyártásra, vagy pedig új létesítményt építenek, de erről hamarosan döntés születik.

A kínai BYD évi 500 ezer autót tervez gyártani
A kínai BYD évi 500 ezer autót tervez gyártani Üzbegisztánban (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Anadolu/Valeria Mongelli

Az 2003-ban alapított BYD Auto az egymilliós darabszámot 2021 májusában érte el, ezt mindössze 18 hónap alatt sikerült megháromszorozni, az ötmilliós érték eléréséhez további kilenc hónap, a hétmillióhoz pedig már csupán újabb hét hónap kellett, ami idén márciusban volt.

A BYD tavaly gyorsan növelte piaci jelenlétét világszerte, személyautóinak exportértékesítése 337 százalékkal bővült, elérte a 240 ezret. Ezzel az eredménnyel az új energiákkal hajtott járművek (new energy vehicles – NEV) gyűjtőnév alatt kategorizált autók vezető kínai exportőrévé vált. A márka személyautói már 64 országban kaphatók világszerte.

A vállalat jelentős energiákat fordít termelésének globalizálására is, új üzemeket tervez nyitni Thaiföldön, Brazíliában, Üzbegisztánban és Magyarországon. A cég tavaly decemberben jelentette be, hogy Szegeden építi meg első európai üzemét, ahol elektromos autókat fog előállítani.

Kapcsolódó írásaink