Sport

Párizs 2024: 67 kvótát szereztek eddig a mieink, 160-180 fős lehet a magyar csapat

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a tokióihoz (175 fő) hasonló nagyságú csapattal, 160-180 fővel számol

Szűk hat hónappal a párizsi olimpia előtt 67 kvótával vagy részvételhez szükséges szinttel rendelkezik Magyarország.

Párizs 2024: 67 kvótát szereztek eddig a mieink, 160-180 fős lehet a magyar csapat
A vb-bronzérmes Halász Bence már biztosan ott lesz a párizsi játékokon
Fotó: MH/Purger Tamás

Gyulay Zsolt, a MOB elnöke múlt pénteken az M1 aktuális csatornának azt mondta, szeretnék a 200 főt megközelíteni vagy meghaladni. A végső létszámot nagyban meghatározza a csapatsportágak szereplése a kvalifikáció további szakaszában: eddig a férfi vízilabda-válogatott olimpiai helye biztos, de a női pólósok mellett a férfi és női kézilabda-válogatott, valamint a női kosárlabda-válogatott is versenyben van az ötkarikás indulásért.

A párizsi kvótával rendelkező magyar sportolók és csapatok:
ATLÉTIKA (3)
szinttel rendelkezők:
férfiak:
Molnár Attila (400 m), Halász Bence (kalapácsvetés)
nők:
Kozák Luca (100 m gát)

BIRKÓZÁS (2)
kötöttfogású 87 kg (Losonczi Dávid)
szabadfogású 65 kg (Muszukajev Iszmail)

KAJAK-KENU (15)
hat férfi kajakos
négy női kajakos
három férfi kenus
két női kenus

KERÉKPÁR (2)
férfi országúti mezőnyverseny 1 fő
női országúti mezőnyverseny 1 fő

LOVASSPORT (1)
Kaizinger Balázs (lovastusa)

ÖKÖLVÍVÁS (2)
férfiak:
Kovács Richárd (63,5 kg)
nők:
Hámori Luca (66 kg)

ÖTTUSA (2)
nők:
Gulyás Michelle
férfiak:
Bőhm Csaba

RITMIKUS GIMNASZTIKA (1)
Pigniczki Fanni (egyéni összetett)

SPORTLÖVÉSZET (2)
férfiak:
Pekler Zalán (kisöbű szabadpuska összetett)
nők:
Fábián Sára Ráhel (légpisztoly)

TEKVONDÓ (1)
Salim Omar Gergely (58 kg)

TORNA (4)
férfiak:
Mészáros Krisztofer (egyéni összetett)
nők:
Czifra Bettina Lili (egyéni összetett)
Bácskay Csenge (ugrás)
plusz egy kvóta (egyéni összetett)

TRIATLON (1)
Lehmann Csongor

ÚSZÁS (16)
olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A szinttel rendelkezők:
férfiak:
Betlehem Dávid (800 m, 1500 m gyors), Kós Hubert (100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 100 m pillangó), Rasovszky Kristóf (400 m, 800 m, 1500 m gyors), Szabó Szebasztián (50 m gyors), Kovács Benedek (100 m, 200 m hát), Milák Kristóf (100 m, 200 m pillangó), Márton Richárd (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Németh Nándor (100 m gyors), Sárkány Zalán (1500 m gyors), Jászó Ádám (100 m hát)
nők:
Késely Ajna (400 m, 800 m gyors), Molnár Dóra (200 m hát), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Pádár Nikolett (200 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes)

nyíltvízi úszás:
férfiak:
Rasovszky Kristóf (10 km)

VITORLÁZÁS (2)
Érdi Mária (ILCA 6)
Vadnai Jonatán (ILCA 7)

VÍZILABDA (12+1)
férfi csapat

Kapcsolódó írásaink