Sport

Babosék bejutottak az elődöntőbe

A következő körben az Ulrikke Eikeri, Tang Csien-huj norvég, kínai páros vár rájuk

Babos Tímea és Luisa Stefani kettőse bejutott az elődöntőbe a kínai Ningpóban zajló, egymillió dollár (337 millió forint) összdíjazású, keménypályás női tenisztorna párosversenyében, miután döntő rövidítésben legyőzte a Tereza Mihalikova, Olivia Nicholls szlovák, brit duót.

Babosék bejutottak az elődöntőbe
Babos Tímea (b) és Luisa Stefani elődöntőbe jutottak
Fotó: AFP/Xinhua/Li Rui

Eredmény, páros, negyeddöntő:

Babos Tímea, Luisa Stefani (magyar, brazil, 4.)-Tereza Mihalikova, Olivia Nicholls (szlovák, brit) 6:2, 3:6, 10-2 - döntő rövidítés

A negyedik helyen kiemelt magyar-brazil duó a simán - két brékkel - megnyert első és az elbukott második szettet követően a döntő rövidítésben újra hengerelt. Már 5-0-ra is vezetett, és végül 10-2-re nyerve, 1 óra 39 perc alatt lezárta a negyeddöntőt. A következő körben az Ulrikke Eikeri, Tang Csien-huj norvég, kínai páros vár Babosékra.

Ha az idén már három trófeával büszkélkedő kettős diadalmaskodik a kínai kikötővárosban is, akkor - a magyar szövetség tájékoztatása szerint - biztosan kijut a szezonzáró rijádi WTA-világbajnokságra.

Kapcsolódó írásaink