Sport
2009 után újra van világbajnoki érmes magyar ökölvívó
Akilov Pylyp elődöntős a világbajnokságon

A liverpooli World Boxing ökölvívó világbajnokság férfi 80 kilogrammos negyeddöntőjében Akilov Pylyp pontozásos győzelmet aratott a hazai ringben versenyző, angol Oladimeji Shittu ellen és a bejutott a világbajnoki elődöntőbe!
A Budapesti Honvéd ökölvívójának győzelme azt is jelenti, hogy Káté Gyula 2009-es vb bronzérme után, ismét éremmel térhet haza magyar férfi ökölvívó a világbajnokságról - olvasható a szövetség Facebook-oldalán.
Az első menetben nagyon taktikus boksz zajlott a ringben, mindketten hasonló stratégiát követtek, így a pontozóknak sem volt könnyű dolguk. Az első etapot 3:2-re az angol nyerte meg, míg a másokban Akilov volt egy kicsit pontosabb, és az utolsó három perc előtt abszolút döntetlenre álltak a felek. A harmadik menetben sem volt sok tiszta találat, mindkettőjükből sokat kivett a fizikai harc, de szerencsére Akilov aktivitását értékelték jobban, így versenyzőnk már biztosan érmes Liverpoolban.
Akilov szombaton, magyar idő szerint 16 óra után a 21 éves francia Yojerlin César ellen bokszol a vb-döntőért.