Sport
Az Újpest könnyedén nyert Zalaegerszegen
A kék-fehéreknek öt kört követően sincs győzelmük ebben az idényben

A lila-fehérek három nyeretlenül megvívott bajnoki után gyűjtötték be a három pontot, míg a kék-fehéreknek öt kört követően sincs győzelmük ebben az idényben.
Fizz Liga, 5. forduló:
Zalaegerszegi TE FC-Újpest FC 1-4 (1-2)
–-------------------------------------- Zalaegerszeg, v.: Antal gólszerzők: Skribek (45., 11-esből), illetve Tucic (8., 50.), Medeiros (17., 11-esből), Bese (78.) sárga lap: Várkonyi (16.), Lopez (87.), illetve Lacoux (45+4.), Matko (65.), Ademi (88.)
Zalaegerszegi TE FC:
–-------------------
Gundel-Takács – Nyíri (Lopez, a szünetben), Várkonyi, Csóka, Papp Cs. – Skribek, Kiss B. (Csonka, a szünetben), Szendrei – Krajcsovics (Bakti, 60.), Croizet (Klausz, 79.), Joao Victor
Újpest FC: –---------
Piscitelli – Koburi, Nunes, Lacoux (Ademi, 60.), Goncalves (Bese, 74.) – Fiola, Rasak (Vlijter, 69.), Medeiros (Gergényi, 74.) – Matko, Tucic, Horváth K. (Ljujic, 60.)
Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat vezetett ígéretes támadást, aztán az Újpest korán előnybe került, amikor Horváth kapáslövése után a kipattanó labdát Tucic a keresztléc alá vágta. Lendületben maradtak a fővárosiak, mezőnyfölényt harcoltak ki, sőt büntetőből tovább növelték az előnyüket.
A lila-fehérek elsősorban Horváth Krisztofer agilis játékának köszönhetően az egész első félidőben veszélyesebben futballoztak, a válogatott támadó középpályás többször megdolgoztatta a zalai kapust, aki kétszer is remek védéssel tartotta meccsben a hazaiakat.
A kék-fehéreket a sok technikai hiba akadályozta meg abban, hogy akcióikat befejezzék. Az Újpest a szünet előtt majdnem végleg eldöntötte az összecsapást, de Matko gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető, ehelyett váratlanul a Zalaegerszeg szépített tizenegyesből.
A folytatásra a ZTE vezetőedzője kettős cserével próbálta frissíteni csapatát, ennek ellenére az Újpest hamar visszaállította a kétgólos különbséget.
Ezt követően a vendégek az eredmény tartására rendezkedtek be, a hazaiak pedig csak elvétve tudtak helyzetet kidolgozni, de Piscitelli akkor is védett. Így az UTE könnyedén őrizte az előnyét, sőt a 78. percben a csereként beállt Bese találata eldöntötte a három pont sorsát.
A hátralévő bő negyedórában érdemi esemény már nem történt.