Sport

Gulyás Michelle következő célja a világbajnoki cím

Elárulta, várhatóan először februárban a fedett pályás válogatóversenyen áll rajthoz

Az olimpiai bajnok öttusázó Gulyás Michelle következő nagy célja a világbajnoki cím megszerzése.

Gulyás Michelle következő célja a világbajnoki cím
Gulyás Michelle aranyérmes lett a párizsi olimpián
Fotó: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A párizsi játékok zárónapján aranyérmes klasszis erről az M1 aktuális csatornának beszélt annak apropóján, hogy két hónappal karrierje legnagyobb sikere után újrakezdte az edzéseket.

„Nagyon sok feladatom volt a pihenés alatt is, ebben kiemelt szerepet játszott a sportág népszerűsítése. Sok bemutatót tartottam gyerekeknek, nagyon jó érzés volt köztük lenni. Az életem teljesen megváltozott, rendszeresen megállítanak az utcán, de nagyon jó érzés hallani, mit jelentett az embereknek a versenyzésem” – nyilatkozott.

Az UTE sportolója elárulta, a Nemzeti Vágtán lovagolt még, ezzel zárta le ezt a korszakot pályafutásában, ugyanis a lovaglást mostantól kezdve az akadályfutás váltja az öttusában.

„Sokat beszélgettem fiatalokkal, akik szerint hamar meg lehet tanulni a dolgot, de biztos, hogy lesznek hiányosságaim az elején, hozzá kell erősödnöm” – mondta a 23 éves Gulyás Michelle, aki megjegyezte, mivel szertornászként kezdte – jóllehet, ennek már 11 éve –, biztosan jó alapokkal rendelkezik.

Az olimpiai bajnok elárulta, várhatóan először februárban a fedett pályás válogatóversenyen áll rajthoz, majd következik a kairói világkupaverseny. Az idei év főversenye az októberi világbajnokság Antalyában, ahol Gulyás Michelle aranyérmet szeretne. „Természetesen a világbajnoki cím a cél, de nagyon sűrű a mezőny, rengeteg fiatal versenyző van, akik folyamatosan fejlődnek” – tette hozzá.

Kapcsolódó írásaink