Jégkorong Erste Liga: egyenlített a címvédő és a magyar bajnok is

A címvédő Gyergyói HK a vendég Brassó ellen, míg a magyar bajnok Ferencváros Csíkszeredában győzött egyaránt 4–1-re a Liga elődöntőjének negyedik felvonásán, így mindkét párharc 2–2-re áll

Előző napon az alapszakaszelső FTC simán kikapott Szeredában, ezúttal jól védekezéssel sikerült visszavágnia. A kétgólos előnyt követően a székely alakulat az 53. percben szépített, ám három perc múlva jött a válasz, amivel el is dőlt a mérkőzés. A Corona Brasov kedden meglepte a Gyergyót, amely most 1–1 után sorozatban háromszor volt eredményes. Vincze Péter és Bodo Christopher egyaránt három ponttal vette ki részét a diadalból.

SC Csíkszereda (romániai) – FTC-Telekom 1–4 (0–2, 0–0, 1–2)
Fotó: Facebook/Csíkszeredai Sportklub

A következő mérkőzéseket pénteken rendezik Brassóban, illetve a Tüskecsarnokban. Az is eldőlt, hogy mindkét elődöntőben lesz hatodik felvonás, mégpedig húsvétvasárnap.