Sport

Magyar sportolók, akik már biztosan ott lesznek a párizsi olimpián

Jelenleg 67 kvótával vagy részvételhez szükséges szinttel rendelkezik Magyarország

Ismerkedjen meg Ön is a párizsi kvótával rendelkező magyar sportolókkal és csapatokkal!

Magyar sportolók, akik már biztosan ott lesznek a párizsi olimpián
Az atléta Halász Bence férfi kalapácsvetésben szerzett párizsi kvótát – képünk illusztráció
Fotó: MH/Purger Tamás

ATLÉTIKA (3)
szinttel rendelkezők:
férfiak: Molnár Attila (400 m), Halász Bence (kalapácsvetés)
nők: Kozák Luca (100 m gát)

BIRKÓZÁS (2)
kötöttfogású 87 kg (Losonczi Dávid)
szabadfogású 65 kg (Muszukajev Iszmail)

KAJAK-KENU (15)
hat férfi kajakos
négy női kajakos
három férfi kenus
két női kenus

KERÉKPÁR (2)
férfi országúti mezőnyverseny 1 fő
női országúti mezőnyverseny 1 fő

LOVASSPORT (1)
Kaizinger Balázs (lovastusa)

ÖKÖLVÍVÁS (2)
férfiak: Kovács Richárd (63,5 kg)
nők: Hámori Luca (66 kg)

ÖTTUSA (2)
nők: Gulyás Michelle
férfiak: Bőhm Csaba

RITMIKUS GIMNASZTIKA (1)
Pigniczki Fanni (egyéni összetett)

SPORTLÖVÉSZET (2)
férfiak: Pekler Zalán (kisöbű szabadpuska összetett)
nők: Fábián Sára Ráhel (légpisztoly)

TEKVONDÓ (1)
Salim Omar Gergely (58 kg)

TORNA (4)
férfiak: Mészáros Krisztofer (egyéni összetett)
nők: Czifra Bettina Lili (egyéni összetett), Bácskay Csenge (ugrás)
plusz egy kvóta (egyéni összetett)

TRIATLON (1)
Lehmann Csongor

ÚSZÁS (16)
olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
férfiak: Betlehem Dávid (800 m, 1500 m gyors), Kós Hubert (100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 100 m pillangó), Rasovszky Kristóf (400 m, 800 m, 1500 m gyors), Szabó Szebasztián (50 m gyors), Kovács Benedek (100 m, 200 m hát), Milák Kristóf (100 m, 200 m pillangó), Márton Richárd (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Németh Nándor (100 m gyors), Sárkány Zalán (1500 m gyors), Jászó Ádám (100 m hát)

nők: Késely Ajna (400 m, 800 m gyors), Molnár Dóra (200 m hát), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Pádár Nikolett (200 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes)

nyíltvízi úszás:
férfiak: Rasovszky Kristóf (10 km)

VITORLÁZÁS (2)
Érdi Mária (ILCA 6)
Vadnai Jonatán (ILCA 7)

VÍZILABDA (12+1)
férfi csapat

Kapcsolódó írásaink