Sport

A budapesti atlétikai vb részletes menetrendje és a magyarok programja

Szombaton kezdődik a hazai rendezésű világverseny

A szombaton kezdődő budapesti atlétikai világbajnokság programját és a magyar indulók menetrendjét gyűjtötte össze az M4sport.hu.

A budapesti atlétikai vb részletes menetrendje és a magyarok programja
Az atlétikai világbajnokság érmeinek bemutatása
Fotó: MH/Török Péter

Augusztus 19., szombat (4 döntő):

Délelőtti program:
8.50 FÉRFI 20 KM GYALOGLÁS (Helebrandt Máté)
10.30 férfi súlylökés, selejtező (Tóth Balázs)
10.35 hétpróba 100 m gát (Krizsán Xénia, Nemes Rita)
11.05 4x400m vegyes váltó, előfutamok (Magyarország)
11.35 férfi 3000 m akadály, előfutamok (Palkovits István)
11.45 hétpróba magasugrás (Krizsán, Nemes)
12.00 férfi kalapácsvetés, selejtező, A csoport (Halász Bence)
12.25 női távolugrás, selejtező (Bánhidi-Farkas Petra, Lesti Diána)
12.35 férfi 100 m, selejtező (Boros Bence)
13.15 női 1500 m, előfutam (Vindics-Tóth Lili Anna)
13.40 férfi kalapácsvetés, selejtező, B csoport (Rába Dániel, Varga Donát)

Esti program:
18.00 MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG
19.02 férfi 1500 m, előfutam (Szögi István)
19.05 hétpróba súlylökés (Krizsán, Nemes)
19.10 férfi diszkoszvetés, selejtező, A csoport (Szikszai Róbert)
19.35 férfi hármasugrás, selejtező (Szenderffy Dániel)
19.43 férfi 100 m, előfutam
20.30 hétpróba 200 m (Krizsán, Nemes)
20.35 FÉRFI SÚLYLÖKÉS, DÖNTŐ
20.40 férfi diszkoszvetés, selejtező, B csoport
20.55 NŐI 10 000 M, DÖNTŐ
21.47 4X400 M VEGYES VÁLTÓ, DÖNTŐ

Augusztus 20., vasárnap (6 döntő):

Délelőtti program:
7.15 NŐI 20 KM GYALOGLÁS (Oláh Barbara, Madarász Viktória)
10.30 női diszkoszvetés, selejtező (Kerekes Dóra) A csoport 9.00, B csoport
9.35 női 400 m, előfutam (Rapai Fanni)
9.50 hétpróba távolugrás (Krizsán, Nemes)
10.25 férfi 400 m, előfutam (Molnár Attila)
10.35 férfi magasugrás, selejtező (Török Gergely)
11.25 férfi 400 m gát, előfutam (Bánóczy Árpád)
12.00 hétpróba gerelyhajítás, A csoport (Krizsán, Nemes)
12.10 női 100 m, előfutam (Takács Boglárka)
13.05 férfi 110 m gát, előfutam (Szeles Bálint)
13.05 hétpróba gerelyhajítás, B csoport

Délutáni program:
16.35 férfi 100 m, elődöntő
16.55 NŐI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
17.05 női 1500 m, elődöntő
17.35 férfi 1500 m, elődöntő
17.50 FÉRFI KALAPÁCSVETÉS, DÖNTŐ
18.00 HÉTPRÓBA 800 M (Krizsán, Nemes)
18.25 FÉRFI 10 000 M, DÖNTŐ
19.10 FÉRFI 100 M, DÖNTŐ

Augusztus 21., hétfő (4 döntő):

18.40 női rúdugrás, selejtező (Klekner Hanga)
18.50 női 400 m gát, előfutam (Molnár Janka)
19.35 férfi 400 m gát, elődöntő
19.40 FÉRFI HÁRMASUGRÁS, DÖNTŐ
20.05 férfi 110 m gát, elődöntő
20.30 FÉRFI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ
20.35 női 100 m, elődöntő
21.10 női 400 m, elődöntő
21.40 FÉRFI 110 M GÁT, DÖNTŐ
21.50 NŐI 100 M, DÖNTŐ

Augusztus 22., kedd (4 döntő):

18.40 női 100 m gát, előfutam (Kerekes Gréta, Kozák Luca, Tóth Anna)
19.20 férfi 800 m, előfutam (Huller Dániel, Vindics Balázs)
19.55 FÉRFI MAGASUGRÁS, DÖNTŐ
20.20 NŐI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ
20.25 női 400 m gát, elődöntő
21.00 férfi 400 m, elődöntő
21.30 NŐI 1500 M, DÖNTŐ
21.42 FÉRFI 3000 M AKADÁLYFUTÁS, DÖNTŐ

Augusztus 23., szerda (4 döntő):

Délelőtti program:
10.05 női 800 m, előfutam (Kéri Bianka)
10.15 férfi rúdugrás, selejtező
10.20 női gerelyhajítás, selejtező (Moravcsik Angéla, Szilágyi Réka) A csoport, B csoport 11.55
11.10 női 5000 m, előfutam (Wagner-Gyürkés Viktória)
11.15 férfi távolugrás, selejtező (Németh Mátyás)
12.05 női 200 m, előfutam (Sulyán Alexa, Takács Boglárka)
12.50 férfi 200 m, előfutam (Wahl Zoltán)

Esti program:
19.00 női kalapácsvetés, selejtező, A csoport (Gyurátz Réka), B csoport 20.35
19.10 női hármasugrás, selejtező (Szabó Beatrix)
19.30 NŐI RÚDUGRÁS, DÖNTŐ
19.45 női 3000 m akadályfutás, előfutam
20.40 női 100 m gát, elődöntő
21.15 FÉRFI 1500 M, DÖNTŐ
21.35 NŐI 400 M, DÖNTŐ
21.50 FÉRFI 400 M GÁT, DÖNTŐ

Augusztus 24., csütörtök (6 döntő):

Délelőtti program:
7.00 FÉRFI (Venyercsán Bence) ÉS NŐI 35 KM (Madarász Viktória, Récsei Rita) GYALOGLÁS

Esti program:
19.00 férfi 5000 m, előfutam (Kovács Ferenc Soma)
19.30 FÉRFI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
19.45 női 200 m, elődöntő
20.15 NŐI KALAPÁCSVETÉS, DÖNTŐ
20.20 férfi 200 m, elődöntő
20.50 férfi 800 m, elődöntő
21.25 NŐI 100 M GÁT, DÖNTŐ
21.35 FÉRFI 400 M, DÖNTŐ
21.50 NŐI 400 M GÁT, DÖNTŐ

Augusztus 25., péntek (4 döntő):

Délelőtti program:
10.05 tízpróba 100 m
10.10 férfi gerelyhajítás, selejtező, A csoport (Herczegh György), B csoport 11.45
10.20 női magasugrás, selejtező (Fekete Fédra)
10.55 tízpróba távolugrás
12.20 tízpróba súlylökés

Esti program:
18.30 tízpróba magasugrás
19.30 férfi 4×100 m váltó, előfutam (Magyarország)
19.35 NŐI HÁRMASUGRÁS, DÖNTŐ
20.00 női 4×100 m váltó, előfutam (Magyarország)
20.20 NŐI GERELYHAJÍTÁS, DÖNTŐ
20.25 női 800 m, elődöntő
21.05 tízpróba 400 m
21.40 NŐI 200 M, DÖNTŐ
21.50 FÉRFI 200 M, DÖNTŐ

Augusztus 26., szombat (8 döntő):

Délelőtti program:
7.00 NŐI MARATON (Szabó Nóra, Kovács-Garami Katalin)
10.05 tízpróba 110 m gát
10.25 női súlylökés, selejtező (Márton Anita)
12.05 tízpróba diszkoszvetés, A csoport 11.00, B csoport
14.00 tízpróba rúdugrás

Esti program:
19.05 tízpróba gerelyhajítás, A csoport, B csoport 20.10
19.25 FÉRFI RÚDUGRÁS, DÖNTŐ
19.30 férfi 4×400 m váltó, előfutam (Magyarország)
19.55 női 4×400 m váltó, előfutam (Magyarország)
20.15 NŐI SÚLYLÖKÉS, DÖNTŐ
20.30 FÉRFI 800 M, DÖNTŐ
20.50 NŐI 5000 M, DÖNTŐ
21.25 TÍZPRÓBA 1500 M
21.40 FÉRFI 4X100 M VÁLTÓ, DÖNTŐ
21.50 NŐI 4X100 M VÁLTÓ, DÖNTŐ

Augusztus 27., vasárnap (8 döntő):

Délelőtti program:
7.00 FÉRFI MARATON (Szemerei Levente)

Esti program:
20.05 NŐI MAGASUGRÁS, DÖNTŐ
20.10 FÉRFI 5000 M, DÖNTŐ
20.20 FÉRFI GERELYHAJÍTÁS, DÖNTŐ
20.45 NŐI 800 M, DÖNTŐ
21.10 NŐI 3000 M AKADÁLYFUTÁS, DÖNTŐ
21.37 FÉRFI 4X400 M VÁLTÓ, DÖNTŐ
21.47 NŐI 4X400 M VÁLTÓ, DÖNTŐ

Kapcsolódó írásaink