Verstappen volt a leggyorsabb a belga időmérőn, az élről mégis Leclerc rajtolhat majd vasárnap

Max Verstappen ismét pole-t szerzett, rajtbüntetése miatt azonban Charles Leclerc rajtolhat majd az élről a Belga Nagydíjon – olvasható a motorsport.com cikkében.

Forma–1
Fotó: AFP/Giuseppe Cacace

A Forma–2-es időmérőn történt baleset, valamint a pálya állapota miatt csak 10 perc késéssel vette kezdetét a Forma–1-es időmérő edzés. A pálya továbbra is nedves volt, így az intermediate abroncsokat használták a versenyzők.

A Q1 elején az első kört Russell teljesítette, majd Norris vette át a vezetést, miközben nem érkezett csapadék-utánpótlás, így folyamatosan száradt a pálya. Ezt követően Russell állt az élre, majd az utolsó körökre rengeteget javultak az idők.

A Q1-et végül Leclerc zárta az élen Verstappen, Hamilton, Sainz és Alonso előtt, míg kiesett Albon, Csou, Sargeant, Ricciardo és Hülkenberg – Ricciardo továbbjuthatott volna, azonban pályaelhagyás miatt törölték az idejét.

A Q2-re akkora mértékben javultak a körülmények, hogy a második szakasz második felében már mindenki a slick gumikkal körözött, a nagyon izgalmas és fordulatos szakasz végén Cunoda, Gasly, Magnussen, Bottas és Ocon esett ki – utóbbi megtörte az Alpine-t, ezért nem volt esélye a továbbjutásra.

Ebben a szakaszban Piastri volt a leggyorsabb, akit Sainz, Leclerc és Stroll követett, Verstappen pedig kis híján kiesett, a 10. helyen jutott be a Q3-ba.

A Q3-ban Leclerc nyitott a legjobban, őt Verstappen és Sainz követte, majd a két McLaren jött. A top 5-ön kívül Hamilton, Alonso, Perez, Russell és Stroll következett, amikor már csak egy-egy körük maradt a pilótáknak.

Leclerc az utolsó körében sokat tudott javítani, 1:46.9-et ment, de ez sem volt elég, mivel Verstappen egy 1:46.1-es kört rakott össze, a középső szektorban vert sokat a monacói pilótára.

Verstappen és Leclerc mögött Perez és Hamilton zárt, a további sorrend: Sainz, Piastri, Norris, Russell, Alonso, Stroll. A holland pilóta a váltócseréje miatt csak a hatodik helyről rajtolhat vasárnap, így az első sor Leclerc-é és Perezé.

A Haas pilótáját, Kevin Magnussent megbüntette a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) Leclerc feltartásáért, ezért három rajthellyel hátrébb sorolták, így a 16. pozícióból várhatja a futamot.

A Belga Nagydíj szombaton 12 órától fog folytatódni a sprint „szétlövéssel”, majd a sprintfutam következik 16:30-tól.