Sport

Halász Bence sorozatban hetedszer országos bajnok!

A Szombathelyi Dobó SE világbajnoki bronzérmes kalapácsvetője stabil sorozatot produkálva szerezte meg az újabb aranyérmet

A címvédő nehézatléta csupán az 1. sorozat végén nem vezetett, aztán élre állt és nagyon magabiztosan szerezte meg az elsőséget. Érdekesség, hogy a nőknél és a férfiaknál is csak szombathelyi dobók álltak fel a kalapácsvetés dobogójára. Halász Bence a győzelem után elmondta, hogy ,,már látja az alagút végét". Hozzátette: a technika jól működött és 1 hónap múlva elérhető lesz a 80 méter.

Halász Bence sorozatban hetedszer országos bajnok!
Halász Bence a férfi kalapácsvetés döntőjében a 128. Atlétika Magyar Bajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. július 8-án
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 128. atlétikai országos bajnokság második napjának dobogósai:

Eredmények, férfiak:
200 m (-0,3 méter/másodperc):
1. Wahl Zoltán (TSC-Geotech) 21.07 másodperc
2. Bundschu Patrik (Vasas) 21.25
3. Nadj Levente László (Békéscsabai AC) 21.69

800 m:
1. Huller Dániel Gellért (VSD) 1:47.08 perc
2. Vindics Balázs (UTE) 1:47.11
3. Kiss Gergő Xavér (SVSE) 1:47.34

5000 m:
1. Vörös Márk (KSI SE) 14:05.85 p
2. Karsai Gábor (Békéscsabai AC) 14:10.82
3. Sós Barnabás (Margitszigeti AC) 14:29.36

110 m gát (0,0 m/mp):
1. Szeles Bálint (EVSI) 13.64 mp
2. Eszes Dániel (VSD) 14.15
3. Polyák Zoltán (Ikarus BSE) 14.48

400 m gát:
1. Bánóczy Árpád Nimród (Vasas) 50.79 mp
2. Molnár Csaba Levente (Ikarus BSE) 51.13
3. Koroknai Tibor (DSC-SI) 51.43

5000 m gyaloglás:
1. Helebrandt Máté (NYSC) 19:32.59 p
2. Tóth Norbert (H. Szondi SE) 19:56.05
3. Tokodi Dávid (FTC) 21:03.16

rúdugrás:
1. Böndör Márton (AC Bonyhád) 5,10 m
2. Kéri Tamás (Ikarus BSE) 5,10
3. Nagy Marcell (MTK Budapest) és
Bánovics József (MATE-GEAC) 5,00-5,00

hármasugrás:
1. Pap Kristóf (FTC) 15,91 méter
2. Galambos Tibor (FTC) 15,69
3. Szenderffy Dániel (VSD) 15,47

súlylökés:
1. Tóth Balázs (NYSC) 18,05 m
2. Kovács László (Ikarus BSE) 17,89
3. Fekete István (KARC) 17,17

gerelyhajítás:
1. Herczeg György (FTC) 79,89 m
2. Rivasz-Tóth Norbert (Szolnoki SC-SI) 75,41
3. Kovács Noel (Ikarus BSE) 72,18

kalapácsvetés:
1. Halász Bence (Dobó SE) 77,52 m
2. Varga Donát (Dobó SE) 75,26
3. Rába Dániel (Dobó SE) 72,47

nők:
200 m:
1. Takács Boglárka (BHSE) 23.27 mp
2. Sulyán Alexa (MATE-GEAC) 23.49
3. Csóti Jusztina (FTC) 23.51

800 m:
1. Kéri Bianka (SVSE) 2:02.97 p
2. K. Szabó Gabriella (NYSC) 2:07.61
3. Heffner Hédi (BEAC) 2:09.05

5000 m:
1. Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 15:35.83 p
2. Vindics-Tóth Lili Anna (BHSE) 15:57.74
3. Kocsis Kata (FTC) 17:54.86

100 m gát (-0,1 m/mp):
1. Kozák Luca (DSC-SI) 12.72 mp
2. Tóth Anna (DVTK) 12.84 - U23-as országos csúcs
3. Kerekes Gréta (DSC-SI) 12.93

400 m gát:
1. Molnár Janka (TSC-Geotech) 56.58 mp
2. Mátó Sára (MTK Budapest) 57.32
3. Mohai Regina (MTK Budapest) 57.92

magasugrás:
1. Fekete Fédra (BHSE) 1,85 m
2. Bátori Lilianna (Vasas) 1,78
3. Renner Luca Boglárka (MTK Budapest) 1,75

távolugrás:
1. Bánhidi-Farkas Petra Beáta (BHSE) 6,55 m
2. Lesti Diána (TSC-Geotech) 6,43
3. Rózsahegyi Bori (TSC-Geotech) 6,32

súlylökés:
1. Márton Anita (Békéscsabai AC) 18,40 m
2. Veiland Violetta (SZVSE) 15,63
3. Beregszászi Renáta (SZVSE) 14,80

kalapácsvetés:
1. Gyurátz Réka (Dobó SE) 69,66 m
2. Németh Zsanett (Dobó SE) 64,61
3. Viszkeleti Villő Anna (Dobó SE) 63,63

Kapcsolódó írásaink