A Juve az utolsó percben egyenlített, a Roma minimális előnybe került

Tovább tündökölnek az olasz csapatok: ezúttal a labdarúgó Európa-liga elődöntőiben szerepeltek jól az itáliaiak

Torinóban az olasz Juventus a spanyol Sevilla csapatát fogadta hazai pályán. Az első félidőben jobban játszó spanyolok az első fél óra végén kerültek előnybe, de a 97. percben, egy baloldali szögletet követően Danilo csúsztatta a labdát Pogbához, a francia középre fejelt, az érkező Gatti pedig két méterről a hálóba fejelt. 1–1!

Az utolsó pillanatokban egyenlítettek a „Zebrák” az EL-specialista Sevilla ellen
Fotó: AFP

EURÓPA-LIGA ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

JUVENTUS (olasz)–SEVILLA (spanyol) 1–1 (0–1)

Torinó, Allianz Stadion. Vezette: Siebert (német)

JUVENTUS: Szczesny – Danilo, Bonucci (Gatti, 61.), Alex Sandro – Cuadrado, Miretti (Chiesa, a szünetben), Locatelli, Rabiot, Kosztics (Iling-Junior, a szünetben) – Di María (Pogba, 70.) – Vlahovics (Milik, 61.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri

SEVILLA: Bunu – Jesús Navas, Bade, Gudelj, Acuna – Fernando, Rakitic – Ocampos (Montiel, 34.), Óliver Torres (Alejandro Gómez, 74.), Bryan Gil (Lamela, 81.) – en-Nesziri. Vezetőedző: José Luis Mendilibar

Gólszerző: Gatti (90+7.), ill. en-Nesziri (26.)

Ugyancsak az Európa-liga döntőjébe jutásért lépett pályára Rómában az AS Roma és a német Bayer Leverkusen, a tét már a budapesti döntő volt. A végig kiegyenlített, nem túl izgalmas találkozót végül Bove gólja döntötte el, így a hazaiak egygólos előnnyel utaznak a visszavágóra.

Roma (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 1–0 (0–0)

Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Michael Oliver (angol)

ROMA: Rui Patrício – G. Mancini, Cristante, Ibanez – Celik, Bove (Wijnaldum, 76.), Matic, Lo. Pellegrini, Spinazzola – Belotti (Dybala, 76.), Abraham. Vezetőedző: José Mourinho

LEVERKUSEN: Hradecky – Kossounou (Bakker, 35.), E. Tapsoba, Tah – J. Frimpong, E. Palacios, Andrich (Amiri, 90+2.), Hincapié – Diaby (Adli, 72.), Wirtz – Hlozek (Azmun, 72.). Vezetőedző: Xabi Alonso

Gólszerző: Bove (63.)