Sport

Elesett a csúszós havon, mégis világbajnok lett

Kettős svéd siker síatlonban, német csapatgyőzelem síugrásban, norvég címvédés normálsáncos északi összetettben és lengyel ismétlés síugrásban

A svéd Ebba Andersson győzött a női sífutók 7,5+7,5 kilométeres síatlon számában a szlovéniai Planicában zajló északisí-világbajnokságon. Ebben a számban először nyertek a svédek.

Elesett a csúszós havon, mégis világbajnok lett
Ebba Andersson az első svéd nő, aki a síatlonban világbajnok lett
Fotó: AFP/Joe Klamar

A planicai északisí-világbajnokságon szombaton délután kettős svéd győzelem született női síatlonban. A nyertes Ebba Andersson lett, a második helyen honfitársa, Frida Karlsson, a harmadikon pedig a norvég Astrid Öyre Slind végzett.

A mezőny előbb klasszikus, majd léccserét követően szabad stílusú sífutásban teljesített 7,5 kilométert. Ebben a számban először született svéd diadal világbajnokságon, Anderssonnak legyen mondva, még egy esés is belefért a győzelembe.

Megvédve világbajnoki címét a norvég Jarl Magnus Riiber a férfiak normálsáncos északi összetett versenyében. A második helyen a német Julian Schmid, a harmadikon az osztrák Franz-Josef Rehrl végzett.

A mezőny délelőtt síugrással kezdett, majd az elért eredmények alapján hendikep rendszerben vágtak neki a résztvevők a tíz kilométeres sífutásnak. Utóbbiban Riiber és a japán Jamamoto Rjota indult elsőként egyszerre, Schmid hátránya 25, Rehrlé 26 másodperc volt. A japán versenyző jelentősen hátracsúszott, végül kilencedik lett, Schmid és Rehrl pedig pár másodperccel közelebb zárkózott az éllovashoz.

Riiber a harmadik vb-győzelmét aratta ebben a számban, míg Rehrl az osztrákok 100. érmét szerezte az északisí-világbajnokságok történetében.

Normálsáncon a lengyel Piotr Zyla győzött síugrásban ő is megvédte címét. A lengyel versenyző az első sorozat után még csak 13. volt 97,5 méteres ugrással, de a másodikban mindenkit felülmúlt, sáncrekordot elérve 105 méterre repült. Ezzel az élre állt, a mögötte következők pedig nem tudták megelőzni. A 36 éves Zyla eddigi pályafutása során mindössze két világkupa-elsőséggel rendelkezik egyéniben, és most már egyéni vb-címből is ennyi van neki.



Eredmények:


sífutás, női síatlon (7,5+7,5 km), világbajnok:
Ebba Andersson (Svédország) 38:11.8 perc
2. Frida Karlsson (Svédország) 38:33.8
3. Astrid Öyre Slind (Norvégia) 38:59.8

síugrás, női csapatverseny, világbajnok:
Németország 843,8 pont (Anna Ruprecht 92,5 m/99 m, Luisa Görlich 87,5/92,5, Selina Freitag 91/97, Katharina Althaus 97/94,5)
2. Ausztria 831,1 (Chiara Kreuzer 89,5/95, Julia Mühlbacher 93/96,5, Jacqueline Seifriedsberger 84/89,5, Eva Pinkelnig 97/98)
3. Norvégia 828,6 (Maren Lundby 89/95, Eirin Kvandal 91,5/91,5, Thea Björseth 91/93,5, Anna Odine Ström 99/95)

férfi egyéni északi összetett (normálsánc, 10 km-es sífutás) világbajnok:
Jarl Magnus Riiber (Norvégia) 24:36.3 perc
2. Julian Schmid (Németország) 24:55.7
3. Franz-Josef Rehrl (Ausztria) 24:57.3

síugrás, férfi normálsánc, világbajnok:
Piotr Zyla (Lengyelország) 261,8 pont (97,5 m, 105 m)
2. Andreas Wellinger (Németország) 259,2 (101, 102)
3. Karl Geiger (Németország) 257,7 (100, 101,5)

Kapcsolódó írásaink