Sport

Rasovszky országos csúccsal nyert

Rasovszky Kristóf országos csúccsal nyert 800 méter gyorson szombaton Kaposváron az országos rövidpályás úszóbajnokság zárónapján.

Rasovszky országos csúccsal nyert
Rasovszky Kristóf
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A veszprémiek olimpiai ezüstérmes nyíltvízi úszója nagy csatát vívott klubtársával, Betlehem Dáviddal, akit végül mindössze 33 századdal előzött meg. Rasovszky 7:39.21 perces idejével az idén visszavonult Gyurta Gergely 2018-as, 7:39.56 perces idejét - amely egyébként egy 1500-as részidő volt Százhalombattán – javította meg, és Betlehem is a régi csúcson belül ért célba (7:39.54).

Az olimpiai bajnok Milák Kristóf 100 méter pillangón a papírformát igazolva diadalmaskodott, megszerezve ezzel negyedik egyéni aranyát Kaposváron, a tokiói ötkarikás játékokon tavaly 200 méteren győztes klasszis 23 századdal maradt el Cseh László 2015-ös országos csúcsától.

Női 200 méter háton a 16 esztendős Molnár Dóra ifjúsági, egyben junior országos csúccsal nyert.

A pénteki eredmények:
férfiak:
    200 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:51.03 perc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 1:52.37
3. Kós Hubert (UTE) 1:52.71

800 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:39.21 perc
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 7:39.54
3. Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 7:43.06

50 m mell:
1. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 27.45 másodperc
2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 27.56
3. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 28.00

100 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 49.56 másodperc
2. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 50.21
3. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 51.13

4x200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló 7:09.77 perc
2. Kőbánya SC 7:11.39
3. Balaton ÚK Veszprém 7:14.93

nők:
200 m hát:
1. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 2:06.10 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2:06.42
3. Szilágyi Gerda (Stamina TKSA) 2:07.53

800 m gyors:
1. Fábián Bettina (FTC) 8:25.67 perc
2. Szimcsák Mira (Vasas SC) 8:28.70
3. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 8:29.68

50 m mell:
1. Sztankovics Anna (NYSC) 30.58 másodperc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 30.86
3. Békési Eszter (BVSC-Zugló) 31.27

100 m pillangó:
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 57.96 másodperc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 58.73
3. Ilyés Laura Vanda (BVSC-Zugló) 59.19

4x200 m gyorsváltó:
1. UTE 7:59.39 perc
2. Vasas SC 8:04.48
3. BVSC-Zugló 8:06.01

Kapcsolódó írásaink