Párizs BL-lázban ég

Szombaton este Párizsban, a Stade de France gyepén zajlik le a Bajnokok Ligája döntője: a Real Madrid mérkőzik a Liverpoollal.

A bő félórás késés után elkezdődött a meccs
Fotó: AFP/Paul Ellis

A Real Madrid az 59. percben szerezte meg a vezetést: Alexander-Arnold megfeledkezett Vinicius Juniorról, aki rutinosan lőtt a hálóba 1:0 a Real javára.

Vinicius Junior szerezte a meccs első gólját
Fotó: NurPhoto via AFP

Nem született érvényes gól az első félidőben

Az első félidő gól nélkül ért véget: a Liverpool két nagy esélyt szalasztott el, majd a félidő utolsó pillanataiban Benzema ugyan némi lökdösődés után a hálóba talált, de a gólt a VAR-ellenőrzés után nem adták meg. Az ellenőrzés bő két percig tartott.

Megkezdődött a meccs

Noha nem jutott be minden szurkoló, 21.36-kor elkezdődött a meccs.

Az eredetileg meghirdetett időponthoz képest 36 perccel kezdődött később a BL döntője
Fotó: Thomas COEX / AFP

Késik a kezdés

Negyed órával a 21 órai kezdés előtt a szervezők közölték: legfeljebb 15 perccel elhalasztják a kezdőrúgást, mivel a francia fővárosban iszonyatos dugók nehezítik, hogy a szurkolók eljussanak a stadionba, emellett biztonsági előírások betartatása is időigényes. Ezt követően újabb negyedórás halasztást jelentettek be.

Objektum doboz

A párizsi dugók miatt még a játékosok is késtek a stadionba

A dugók akkorák Párizsban, hogy a Liverpool játékosait szállító busz csak jó 20 perccel a Real csapata után érkezett a stadionba, mert elakadt a tömegben.

Késik a döntő!

A State de France bejáratánál kaotikus helyzet alakult ki a Liverpool szurkolóinak beléptetésére szolgáló kapuk előtt:

Egyes újságírók arról is beszámolnak, hogy a rendőrség még könnygázt is bevetett a kapuk előtt a szurkolókkal szemben, elsősorban azért, hogy megakadályozza őket abban, hogy a kerítést átugrálva jussanak be a stadionba:

Ki nyeri meg?
Fotó: FRANCK FIFE / AFP

A Real Madrid kezdőcsapata:

Ancelotti csapata a BL történetében az első, amelynek kezdőcsapatában négy olyan játékost is találunk, akik legalább 100 alkalommal játszottak már a Bajnokok Ligájában (Benzema, Kroos, Modric és Alaba)