Sport

Már lehet szavazni az év sportolóira

Pénteken (ma) kezdődik az internetes szavazás 2021 legjobb sportolóira - a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 64. alkalommal voksolhatnak.

Már lehet szavazni az év sportolóira
A tokiói olimpián két érmet nyerő Milák Kristóf is jelölt az Év sportolója díjra
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke az M4 Sport Sporthíradóban ismertette a listákat. A szövetség elnöksége öt kategóriában tízes jelöltlistákat állított össze.

Szöllősi György emlékeztetett rá, hogy tavaly a pandémia miatt nézők nélkül kellett megrendezni a gálát. Hozzátette, úgy készülnek, hogy január 6-án ezúttal nézők is jelen lehetnek majd a Nemzeti Színházban a díjkiosztón, amelyről az M4 Sport élőben közvetít.  

December 28-án sajtótájékoztatón jelentik be, hogy kategóriánként kik kerültek be az első háromba. Amint az MSÚSZ-elnöke kiemelte, ennél a szűkítésnél már olimpiai bajnokok is kiesnek majd, mivel a férfiaknál idén öt egyéni aranyérem született a tokiói játékokon. "Bajnokok csapnak össze bajnokokkal" - hangsúlyozta Szöllősi György.

Ugyancsak a gálán kerül sor az Életműdíj átadására.

A fogyatékos sportolók esetében felkért szakemberek, szakírók döntenek a legjobbakról.

Az év sportpillanatairól pedig az M4 Sport internetes oldalán szavazhatnak a nézők.

A jelöltek (ABC sorrendben):

Férfiak:

Berecz Zsombor (vitorlázó)
Fucsovics Márton (teniszező)
Kopasz Bálint (kajakos)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Lőrincz Viktor (birkózó)
Milák Kristóf (úszó)     
Siklósi Gergely (párbajtőröző)    
Szilágyi Áron (kardozó)    
Tótka Sándor (kajakos)    
Valter Attila (kerékpáros)

Nők:  

Csipes Tamara (kajakos)
Gulyás Michelle (öttusázó)
Kapás Boglárka (úszó)
Keszthelyi Rita (vízilabdázó)
Kovács Sarolta (öttusázó)
Kozák Danuta (kajakozó)
Márton Anna (kardozó)
Olasz Anna (nyíltvízi úszó)
Pupp Réka (cselgáncsozó)
Vas Kata Blanka (kerékpáros)

Az év csapata (egyéni sportágak csapatversenye):

Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)
Férfi 4x100 gyorsváltó (Bohus Richárd, Milák Kristóf, Németh Nándor, Szabó Szebasztián)
Férfi öttusacsapat (Bereczki Richárd, Demeter Bence, Marosi Ádám)    
Férfi váltó rövidpályás gyorskorcsolya (Burján Csaba, Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor)
Férfi kajak kettes  (Nádas Bence, Kopasz Bálint)
Kettesfogathajtó-válogatott (ifj. Dobrovitz József, ifj. Fekete György, Hölle Martin)
Női kajak kettes (Csipes Tamara, Medveczky Erika)
Női kajak kettes (Kozák Danuta, Bodonyi Dóra)    
Női kajak négyes (Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Kárász Anna, Kozák Danuta)
Női öttusacsapat (Alekszejev Tamara, Gulyás Michelle, Guzi Blanka, Simon Sarolta, Réti Kamilla)

Az év csapata (hagyományos csapatok):

Férfi vízilabda-válogatott
Férfi kézilabda-válogatott
Férfi labdarúgó-válogatott
FTC-Telekom vízilabdacsapat
Győri AUDI ETO KC kézilabdacsapat
Női jégkorong-válogatott
Női kézilabda-válogatott
Női vízilabda-válogatott
Sopron Basket kosárlabdacsapat    
Szolnoki Dózsa vízilabdacsapat

Edzők:

Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya    
Csipes Ferenc, Csipes Tamara és a női kajak négyes edzője    
Decsi András, Szilágyi Áron és a férfi kardválogatott edzője
Demeter Irén, Kopasz Bálint edzője
Hüvös Viktor, Tótka Sándor edzője
Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
Marco Rossi, a férfi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya
Selmeci Attila, Milák Kristóf (korábbi) edzője    
Sike András, a kötöttfogású birkózóválogatott vezetőedzője
Szabó Álmos, Papp Bianka és Illés Fanni edzője

Fogyatékos sportolók:

Férfiak:

Gáspár Tamás (paraíjász)
Juhász Tamás (parakajakos, -kenus)
Kiss Péter Pál (parakajakos)
Major Endre (paraasztaliteniszező)
Máthé Gábor (hallássérült teniszező)
Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta)    
Osváth Richárd (kerekesszékes vívó)    
Pálos Péter (paraasztaliteniszező)    
Sedric Watchou (paraerőemelő)
Szőllősi István (paraatléta)         

Nők:

Dávid Krisztina (sportlövő)
Ekler Luca (paraatléta)
Gál Nikolett (hallássérült atléta)
Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)    
Illés Fanni (paraúszó)    
Konkoly Zsófia (paraúszó)
Pap Bianka (paraúszó)    
Szvitacs Alexa (paraasztaliteniszező)
Varga Katalin Eszter (para kajak-kenu)
Veres Amarilla (kerekesszékes vívó)

Csapat:

Magyar látássérült sakkválogatott (FODISZ)
Női kerekesszékes vívó-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Női paraúszó váltó (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Vegyes páros boccia-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Vegyes páros curlingcsapat (Magyar Hallássérültek Sportszövetsége)     

Az év sportpillanatai (jelöltek):
Fiola Attila gólja Franciaország ellen
Schäfer Ádám gólja Németország ellen
A Slavia Praha öngólja a Ferencváros elleni BL-selejtezőben
Hárspataki Gábor utolsó másodperces fejrúgása, amivel kiharcolta az olimpiai érmet
Magyari Alda egészpályás gólja az olimpiai bronzmérkőzésen
Cseh László célbaérése utolsó úszásán Tokióban
Szilágyi Áron történelmet írva harmadszor is olimpiai bajnok
Illés Fanni paralimpiai bajnok lett
Valter Attila felhúzza magára a rózsaszín trikót
A női kajaknégyes olimpiai győzelme