Oktatás

„A fiatalok sikere a nemzet sikere”

Sikeres a Pannónia-program

Mi a magyar egyetemisták sikerében vagyunk érdekeltek, mert a fiatalok sikere a nemzet sikere – hangsúlyozta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az egyéves Pannónia Ösztöndíjprogram eddigi eredményeiről és jövőbeli terveiről tartott sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.

„A fiatalok sikere a nemzet sikere”
A kormány minden lehetőséget biztosítani kíván az egyetemistáknak (képünk illusztráció)
Fotó: MH-archív/Kövesdi Andrea

A tárcavezető elmondta: a mobilitási programban az első félévben 3042-en vettek részt, ők a világ vezető egyetemeire jutottak el, többek között az Egyesült Államok, Japán, Kína vagy az Egyesült Királyság felsőoktatási intézményeibe. Hozzátette: a résztvevők száma a második félévben el fogja érni az ötezret, így éves szinten legalább nyolcezer hallgató, oktató és kutató szerezhet nemzetközi tapasztalatot a program révén.

Hankó Balázs úgy fogalmazott, Brüsszelnek azért nem sikerült „erkölcsi és jogi alap nélkül” eltiltani a magyar egyetemistákat a nemzetközi kapcsolatoktól, mert „mi sikeresek vagyunk, megrázzuk magunkat, és csinálunk valami jobbat, valami újat”. Ez a Pannónia-program, amellyel a magyar felsőoktatás és a magyar egyetemisták kiválóságát mutatjuk meg – hangoztatta.

A miniszter kiemelte: a kormány minden lehetőséget biztosítani kíván az egyetemistáknak, ezért 2024-hez hasonlóan idén is tízmilliárd forintot fordítanak a mobilitási program megvalósítására.

Kapcsolódó írásaink