Montázs
Orvosi vészhelyzetet hirdettek, újra lecsap a halálos betegség
Amerikában már több fertőzöttet is találtak

A malária egy jellemzően influenzaszerű tünetekkel – láz, hidegrázás, fejfájás, izomfájdalom, fáradtság – járó betegség, amit bizonyos nőstény szúnyogok (Anopheles moszkító) által terjesztett paraziták okoznak. Egyéb tünetei közé tartozik a hányinger, hányás, hasmenés, de okozhatnak életveszélyes károsodásokat is, mint a veseelégtelenséget, agyvérzést vagy kómás állapotot.
Amerikában most orvosi vészhelyzetet hirdettek, ugyanis öt embert is maláriával fertőzöttként jelentettek. A floridai hatóságok riasztást adtak ki a szúnyogok által terjesztett betegség miatt, azt tanácsolták a lakosságnak, hogy eresszék le a vizet a medencéikből, ellenőrizzék, hogy az ablakaik jól zárnak-e, illetve használjanak szúnyogirtó szereket, illetve szúnyoghálót.
Hasonlóképpen Texas államban is figyelmeztetést adtak ki: felhívták az orvosok figyelmét rá, hogy a gyanús tünetekkel jelentkező betegeknél feltétlenül kérdezzék meg, hogy merre jártak, utaztak-e esetleg olyan területre (főként Afrikába), ahol maláriával fertőződhettek meg.