Kultúra

A legmesésebb mesélőt keresi a Csukás Meserádió

Szülők, dajkák, pedagógusok jelentkezését várják

Magyarország első meserádiója az őszi időszakban is önkifejezésre bátorítja hallgatóit A legmesésebb óvó néni, óvó bácsi pályázat keretein belül. A jelentkezéseket november 13-ig fogadják.

A legmesésebb mesélőt keresi a Csukás Meserádió
Süsü, a sárkány, Csukás István egyik mesehőse
Fotó: Facebook/Csukás István és barátai

Meseolvasásra buzdít a Csukás Meserádió. A rádió pályázatára jelentkezők választhatják saját történetüket, de olyan mesét is, ami nagy kedvencük, ám eddig még nem hangzott el a Csukás Meserádióban. A pályázati felhívás ugyan kisgyermeknevelőknek, dajkáknak, pedagógusoknak szól, de szülők és nagyszülők is elküldhetik meséiket hangfájlként (MP3 vagy WAV formátumban) a [email protected] e-mail címre 2025. november 13-ig.

Fontos, hogy a mese kisgyermekeknek szóljon, legyen kreatív, egyedi és emlékezetes az előadásmódja. A pályázatok hangfelvételein kívül egy rövid, maximum 5 mondatos bemutatkozást is várnak a rádió szerkesztői, a tárgyban A Legmesésebb Mesélő elnevezéssel.

A beérkezett pályaművek közül a legjobbakat szakmai zsűri választja ki, a díjazottakat november 30-ig e-mailben értesítik. Az I., II., III. helyezett az óvodai, iskolai csoportjával, osztályával együtt, míg a különdíjas(ok) a családjukkal közösen részt vehetnek a Csukás Meserádió Mikulás-rendezvényén december 8-án a Művészetek Palotájában. De ez még nem minden, a legszebben mesélők meghívást kapnak a Csukás Meserádió stúdiójába, továbbá a rádióban is hallható lesz pályaművük. A kiírás részletei megtalálhatók ezen a weboldalon.

Kapcsolódó írásaink

Mesetakaró

ĀVetró Mihály szibériai pásztorokról, kultúrák közötti folytonosságról és az alkotás szeretetéről