Kultúra

„Brüsszel ellenérdekelt az erős nemzetekben”

A szerbek úgy gondolják, hogy a világ legjobb dolga szerbnek lenni – jelentette ki Hankó Balázs

Brüsszel ellenérdekelt az erős nemzetekben – jelentette ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője hétfőn Szentendrén, a Szerb Egyházi Múzeumban a magyar-szerb kulturális évadról, annak első napján rendezett sajtótájékoztatón.

„Brüsszel ellenérdekelt az erős nemzetekben”
Hankó Balázs: Egy egészen más utat járunk be, mint amit Brüsszel diktál
Fotó: Facebook/Hankó Balázs

„Mi, magyarok, büszkék vagyunk arra, hogy a világ legjobb dolga magyarnak lenni, és örülünk annak, hogy a szerbek pedig úgy gondolják, hogy a világ legjobb dolga szerbnek lenni, mert jól van ez így” – mondta Hankó Balázs.

„Mi, magyarok, mi, szerbek, egy egészen más utat járunk be, mint amit Brüsszel diktál, mondjuk ki nyíltan és egyenesen, Brüsszel ellenérdekelt az erős nemzetekben.” Brüsszel Európa alapvető keresztény gyökereit akarja elvágni, ezért késlelteti jogtalanul Szerbia európai uniós csatlakozását – fűzte hozzá a miniszter.

A kulturális évad 2026. július 22-éig, a nándorfehérvári diadal 570. évfordulójáig tart, és Belgrádban zárul.

Kapcsolódó írásaink