Kultúra

Csak az kaphat Oscart 2024-től, aki népszerűsíti az LMBTQ-mozgalmat

„Hánynia kell” Richard Dreyfussnak Hollywood új sztenderdjeitől

Újabb szintet lépett az LMBTQ-őrület. Az Amerikai Filmakadémia úgy döntött, 2024-től csak azt az alkotást lehet Oscar-díjra jelölni, amely kötelezően propagálja e témakört.

Csak az kaphat Oscart 2024-től, aki népszerűsíti az LMBTQ-mozgalmat
Richard Dreyfuss: Nem lehet előírni az erkölcsöt
Fotó: AFP/Aude Guerrucci

Nem fukarkodott a véleményével Richard Dreyfuss, amikor arról kérdezték, mi a véleménye az Amerikai Filmakadémia új sztenderdjéről, miszerint 2024-től csak olyan filmek pályázhatnak a legjobb film kategóriája, amelyek megfelelnek a szervezet új normáinak. Az Oscar-díjas rendező a The Guardian nyomán a Telex.hu összeállítása szerint tömören úgy fogalmazott, „hánynia kell” Hollywood új ötletétől. Utóbbi egyébként arról szól, hogy az LMBTQ-propaganda kötelező tolása nélkül senki nem számíthat elismerésre.

Dreyfuss szerint azt, hogy megbántjuk-e más emberek érzéseit, vagy hogy mi az erkölcs, nem lehet törvénybe iktatni. „Hagyni kell, hogy az élet legyen élet, és sajnálom, nem hiszem, hogy van olyan kisebbség vagy többség az országban, akinek így kell kedveskedni” – fogalmazott. „Azt mondják valakinek, hogy ha nem zsidó, akkor ne játssza a velencei kalmárt? Megőrültünk, nem tudjuk, hogy a művészet művészet?” – tette hozzá.

Kapcsolódó írásaink