Külföld
Katonai szakértő: Az ukrán védvonalak hamarosan összeomlanak
A Luhanszk környéki harcokban Kijev egy hét alatt 3800 katonát és külföldi zsoldost vesztett

„A harci vonalon a helyzet nem változott jelentősen, továbbra is stabilan feszült. Az ellenség továbbra is erőfeszítéseket tesz a front stabilizálására, azonban egyes szakaszokon az ukrán védelmi vonal összeomlásának jelei láthatók. Az ukrán fegyveres erők csökkentik a rohamok intenzitását, és egyre inkább áttérnek a pozíciós harcokra” – mondta a szakértő, miután elemezte az LNR határvidékéről június 6. és 13. között az orosz védelmi minisztériumtól érkezett adatokat.
Marocsko szerint Kijevnek a veszteségek ellenére sikerült azokat pótolni és további tartalékokat áthelyezni a harci vonalra.
„Az LNR felelősségi övezetében a harci vonal legaktívabb szakaszai a kupjanszki, limani és szeveri irányok voltak. Grigorovka, Szerebrjanka és Verhnekamenszkoje térségében pozitív dinamika figyelhető meg. Toroszkij térségben továbbra is bonyolult a helyzet” – jegyezte meg a hírügynökség forrása.