Külföld

Ez a légitámaszpont lesz a megfelelő helyszín az alaszkai csúcs számára

Egyre több információ szivárog ki a pénteki Trump-Putyin találkozóról

A Fehér Ház tisztviselőinek információi alapján lehet tudni, hogy a péntekre tervezett Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök találkozója az alaszkai Anchorage-ban található Elmendorf-Richardson légitámaszponton kerül megrendezésre - közölte a CNN hírcsatornára hivatkozva az oroszhirek.hu.

Ez a légitámaszpont lesz a megfelelő helyszín az alaszkai csúcs számára
Alaszkában az Elmendorf-Richardson közös légibázis bizonyult az egyetlen helyszínnek, amely minden követelménynek megfelel a Trump-Putyin találkozó számára
Fotó: Hasan Akbas / ANADOLU / Anadolu via AFP

A tévécsatorna szerint az Egyesült Államok komoly kihívásokkal szembesült a csúcstalálkozó helyszínének biztosításában. Az alaszkai turisztikai főszezon miatt gyakorlatilag nem állt rendelkezésre megfelelő nyilvános létesítmény. Miután megvizsgálták a lehetőségeket Juneau-ban, Anchorage-ban és Fairbanksben, a szervezők úgy döntöttek, hogy csak Anchorage rendelkezik a szükséges infrastruktúrával.

Források szerint a Fehér Ház szerette volna elkerülni, hogy a találkozó amerikai katonai létesítményben kerüljön megrendezésre, de végül az Elmendorf-Richardson közös bázis bizonyult az egyetlen helyszínnek, amely minden követelménynek megfelel.

Az előzményekhez tartozik, hogy augusztus 8-án Trump bejelentette, hogy augusztus 15-én Alaszka államban találkozik az orosz elnökkel. Később Jurij Usakov, az orosz elnök tanácsadója megerősítette a tervet, és közölte, hogy a vezetők az ukrán válság hosszú távú békés rendezésének lehetőségeiről fognak tárgyalni.

Kapcsolódó írásaink