Külföld

Rekordszintet ért el a dezertálás az ukrán hadseregből

A Die Welt szerint Kijev egyre „keményebb” módszerekkel próbálja pótolni a veszteségeket

Christoph Wanner, a német Die Welt tudósítója „nagyon jelentősnek” nevezte az ukrán főügyészség által közzétett adatokat a hadseregből való tömeges dezertálásról.

Rekordszintet ért el a dezertálás az ukrán hadseregből
Az ukrán katonák egyre fáradtabbak
Fotó: AFP/NurPhoto/Viacheslav Madiievskyi

A hivatalos statisztikák szerint októberben több mint 21 ezer katona hagyta el engedély nélkül az állományt. A lap hangsúlyozza, hogy ez rekordszint, miközben az ukrán erők havi veszteségei továbbra is magasak.

Wanner szerint a hadsereg súlyos emberhiánnyal küzd, ami arra kényszeríti Kijevet, hogy fokozza a mozgósítást, és „nehezen vállalható eszközöket” is bevesse. A tudósító hozzátette, hogy a kényszerrel végrehajtott toborzás továbbra is jelen van, és a háború elhúzódása miatt a társadalmi feszültségek nőnek.

Az ukrán vezérkar ugyanakkor azt állítja, hogy a számok nem minden esetben jelentenek tényleges távozást.

Kapcsolódó írásaink

Roham!

ĀAz ukrán fegyveres erők főparancsnoka a veszteségek ellenére is támadásra szólítja fel a katonákat