Külföld

Brazíliába kerülhetnek a német páncélosok Ukrajna helyett

Németország Leopard 2A6 harckocsikat és Marder 1A5 gyalogsági harcjárműveket adhat el

Németország Leopard 2A6 harckocsikat és Marder 1A5 gyalogsági harcjárműveket adhat el Brazíliának, olyan járműveket, amelyeket korábban Ukrajnának szántak – írja nyugati forrásokra hivatkozva a Lenta.

Brazíliába kerülhetnek a német páncélosok Ukrajna helyett
Brazília vásárolhatja meg a németországi Leopard 2A6 tankokat is Ukrajna helyett?
Fotó: AFP/Genya Savilov

A lap szerint egy jelentős mennyiségű készletről van szó: 65 tankról és 78 páncélozott járműről, amelyeket a német KNDS vállalat már felújított és modernizált.

Hivatalos megerősítés nem érkezett arról, hogy Kijev valóban lemondott volna ekkora mennyiségű technikáról.

Korábbi adatok szerint az ukrán haderőnek csúcspontján 81 Leopard 2 állt rendelkezésére, azonban ezek közül több megsemmisült vagy súlyosan megrongálódott. Nyugati elemzőoldalak szerint az ukrán veszteségek legalább 42 harckocsit érintenek.

A jelentés megjegyzi: az ukrán páncélos alakulatok kritikus hiánnyal küzdenek, még a nyugati támogatások ellenére is.

Kapcsolódó írásaink