Külföld
Joe Biden elismerését fejezte ki Donald Trumpnak
Elismerően nyilatkozott a Gáza háború lezárására tett erőfeszítéseiről

A volt elnök közölte, hogy „mélységesen hálás” és „megkönnyebbült”, hogy eljött ez a nap. Hozzátette, hogy adminisztrációja korábban szüntelenül dolgozott a túszok hazajuttatásán, a palesztin civilek megsegítésén és a háború befejezésén.
Köszönetet mondok Trump elnöknek és csapatának az új tűzszüneti megállapodás megkötéséért végzett munkájukért.
– fogalmazott Biden. Kiemelte, hogy az Egyesült Államok és a világ támogatásával a Közel-Kelet a béke útjára lépett.
Október 13-án Donald Trump, valamint Egyiptom, Katar és Törökország képviselői aláírták a Gázai övezetben Izrael és a Hamász közötti háború befejezéséről szóló dokumentumot. Az aláírásra egy Egyiptom által rendezett nemzetközi csúcstalálkozón került sor, amelyen európai vezetők is részt vettek.
Trump korábban a gázai háborút hivatalosan befejezettnek nyilvánította, és a Kneszetben felszólalva hangsúlyozta, hogy a következő lépésként az Oroszország és Ukrajna közötti háború lezárására kell összpontosítani – közölte a Pravda.