Külföld
Feles a haderőbe vetett bizalom Romániában
Ha jönnek az oroszok...

A megkérdezettek 43 százaléka egyetértene a kötelező sorkatonai szolgálat újbóli bevezetésével, kilenc százalék pedig nem akart vagy nem tudott válaszolni a kérdésre - írja a Székelyhon. A felmérésben részt vevők 49 százaléka úgy véli, hogy támadás esetén a román hadsereg nem tudna kitartani 48 órát, ahogyan azt a NATO szabályzata is megköveteli, 35 százalék optimista e tekintetben, 16 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni a kérdésre.
A román légtérbe behatoló pilóta nélküli drónok lelövésével a válaszadók 44 százaléka egyetért, 41 százalék ezt az adott helyzettől tenné függővé, nyolc százalék szerint inkább nem kellene lenőni a drónokat, 2 százalék szerint semmiképpen nem kellene ehhez folyamodni, öt százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni a kérdésre. A megkérdezettek 58 százaléka alacsonynak, nagyon alacsonynak vagy nem létezőnek tartja annak a kockázatát, hogy Oroszország megtámadja Romániát.
Érdekes, hogy a válaszadók 55 százaléka nem szeretné, hogy Románia csapatokat küldjön, ha Oroszország megtámadná a Moldovai Köztársaságot.