Külföld

Putyin: A Tomahawk-rakéták ukrajnai szállítása lerombolná az orosz-amerikai kapcsolatokat

Zelenszkij október 2-án ismét megerősítette, hogy tárgyalt Trumppal

Vlagyimir Putyin orosz elnök ismételten kijelentette, hogy az amerikai Tomahawk-rakéták Ukrajnának történő szállítása lerombolná a Moszkva és Washington közötti kapcsolatokban körvonalazódó pozitív tendenciákat.

Putyin: A Tomahawk-rakéták ukrajnai szállítása lerombolná az orosz-amerikai kapcsolatokat
Vlagyimir Putyin orosz elnök
Fotó: AFP/Pool/Ramil Sitdikov

A kijelentést Pavel Zarubin újságírónak tette, megerősítve korábbi álláspontját az Ukrajnának szánt nagy hatótávolságú fegyverrendszerek ügyében, amelyek rontanák az orosz-amerikai kapcsolatokat.

Az orosz elnök nyilatkozata szerint a nagy hatótávolságú rendszerek szállítása negatív következményekkel járna. „Az Ukrajnának szánt nagy hatótávolságú rendszerek, különösen a Tomahawkok szállítása a pozitív tendenciák lerombolásához vezetne, amelyek Oroszország és az Egyesült Államok kapcsolataiban körvonalazódtak”

Az ügy előzménye, hogy sajtóhírek szerint szeptember végén Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy New York-i zártkörű találkozón Tomahawk rakétákat kért Donald Trump amerikai elnöktől.

Később Zelenszkij megerősítette, hogy az amerikai fél „részletes és illusztrációkkal ellátott” kérést kapott arról, amire Ukrajnának szüksége van. Október 2-án ismét megerősítette, hogy tárgyalt Trumppal nagy hatótávolságú rakétarendszerek esetleges szállításáról - írja az Ukrajinszka Pravda.

Kapcsolódó írásaink