Külföld
A fehérorosz vezetővel beszélt telefonon Trump az alaszkai csúcstalálkozó előtt

Az elnök ezt a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tartandó alaszkai csúcstalálkozó előtt néhány órával közölte a közösségi médiában. „Számos kérdést megvitattunk, közöttük Vlagyimir Putyin alaszkai látogatását. Örülnék, ha a jövőben találkozhatnék Aljakszandr Lukasenkával” – írta posztjában Trump az Air Force One elnöki repülőgép fedélzetén úton Alaszkába.
A belorusz elnök Putyin közeli szövetségese. Trump szerint a telefonhívás célja az volt, hogy köszönetet mondjon tizenhat politikai fogoly szabadon bocsátásáért, és kérje Lukasenkától másik 1300 elítélt szabadlábra helyezését. „Csodálatos beszélgetésem volt a nagyon tisztelt fehérorosz elnökkel, Aljakszandr Lukasenkával. A beszélgetés célja az volt, hogy köszönetet mondjak a tizenhat foglyot elengedéséért. Megvitattuk 1300 további fogoly szabadlábra helyezését is” – írta az elnök a Truth Social közösségi portálján.
Júliusban a fehérorosz rendszer tizenhat fogvatartottat helyezett szabadlábra elnöki kegyelemmel, de a fehérorosz ellenzék bírálta, hogy további vezető máskéntgondolkodók fogságban maradtak.