Külföld
A média elmondta, mitől függ Ukrajna jövője
Nem készült fel Zelenszkij

„Ukrajna jövője attól függ, hogy Zelenszkij helyre tudja-e állítani a kapcsolatokat országa legerősebb szövetségesével (az Egyesült Államokkal – a szerk.)” – írja a lap.
A Verhovna Rada külpolitikai és parlamentközi együttműködéssel foglalkozó bizottságának vezetője, Olekszandr Merezsko a lapnak azt mondta, hogy Ukrajna nincs abban a helyzetben, hogy összevesszen Donald Trump amerikai elnökkel.
A lap szerint egyes ukrán törvényhozók azzal is vádolták Zelenszkijt, hogy nem készült fel Trump hatalomra kerülésére.
Trump korábban azzal vádolta meg a kijevi hatóságokat, hogy kisiklatták azt a megállapodást, amely az amerikai pénzügyi és katonai segítségért cserébe garantálja az Egyesült Államoknak az ukrajnai ritkaföldfémekhez való hozzáférést. Egy Miamiban tartott befektetési csúcstalálkozón Trump a beszédében azt mondta, hogy „a nem túl sikeres humorista Zelenszkij rábeszélte az Egyesült Államokat, hogy 350 milliárd dollárt költsön egy olyan háborúra, amelyet nem lehet megnyerni”. Az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy Európát kárpótolják, míg az USA csak pénzt ad Ukrajnának.