Külföld

Újabb orosz dróntámadások

Az ukrán államfő szombati közlése szerint rövid kihagyás után orosz oldalról ismét háborúba küldték az észak-koreai katonákat, miközben Oroszország folytatta dróntámadásait Ukrajna ellen.

Újabb orosz dróntámadások
Romokon kívül nem nagyon maradt más
Fotó: AFP/Roman Pilipey

Volodimir Zelenszkij szerint az észak-koreai katonák visszatértek a frontvonalra a nyugat-oroszországi Kurszk régióban, miután a hírek szerint a múlt hónapban visszavonták őket a súlyos veszteségek miatt. Az észak-koreaiak „új támadásokat” hajtottak végre az Ukrajna által részben megszállt térségben.

Hozzátette: több száz orosz és észak-koreai katona meghalt. Januári hírszerzési források szerint az Észak-Koreából küldött 11 ezer katona közül legkevesebb ezret megöltek három hónap alatt. Észak-Korea és Oroszország nem közölt adatokat ezzel kapcsolatban.

Az ukrán légierő szombati összegzése szerint péntek estétől szombat reggelig a légvédelem 67 orosz drónt lőtt le.

A dróntámadás Kijev és Harkiv mellett számos nagyvárost és megyét érintett, károkról nem érkezett jelentés – közölte a légierő a Telegramon.

A légierő azt is közölte, hogy a megsemmisített drónok mellett 71 eltűnt a radarról, anélkül, hogy célt ért volna.

Kapcsolódó írásaink