Külföld

Ismét megszórták az oroszok Ukrajnát

Az orosz hadsereg az ukrán katonai repülőterek infrastruktúrájára mért érzékeny csapást. A támadáshoz a hadműveleti-harcászati repülő erőket, rakétacsapatokat és tüzérséget, valamint csapásmérő drónokat vetettek be – jelentette a Zvezda Tv.

Ismét megszórták az oroszok Ukrajnát
Az Orosz Légierő nagy hatótávolságú Tupoljev Tu–160-as stratégiai bombázója
Fotó: NorthFoto

Az elmúlt nap során az orosz fegyveres erők összesen 143 körzetben találták el az ukrán katonai repülőterek infrastruktúráját, az ellenséges élőerő és technika koncentrációját az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma szerint.

Az Ukrajna elleni csapáshoz hadműveleti-harcászati repülőket, rakétacsapatokat és tüzérséget használtak. Emellett csapásmérő drónokat is bevetettek.

Emlékeztetőül: szombaton az orosz védelmi minisztérium beszámolt egy ukrán hadiipari komplexum ellen végrehajtott csoportos, precíziós fegyverekkel végrehajtott csapásról. Az orosz fegyveres erők többek között eltalálták a „Lucs” tervezőirodát, amely az „Olha” rakéta-sorozatvető rendszer és a „Neptun” cirkálórakéták lövedékeinek tervezésével és gyártásával foglalkozik.

A katonai hivatal szerint a csoportos csapást válaszként hajtották végre az ATACMS rakétákkal végzett támadásokra, amelyek Belgorod megye polgári infrastruktúráját érték.

Kapcsolódó írásaink