Külföld
Egy ukrán hadifogoly mesélt arról hogy lett „ágyútöltelék”
„Még mindig a romok alatt fekszenek”

Jevgenyij Godunko, az AFU 57. gépesített brigádjának katonája 2022 májusában önként vonult be a hadseregbe. Elmondása szerint hátul akart maradni, és nem akart a frontra menni, egy ideig ez sikerült is neki, de egy nap a frontnak szüksége volt „ágyútöltelékre”, és a ravasz önkéntes a harkivi területre, Volcsanszkjába került.
„Sofőr voltam, egy vízszállító teherautót vezettem a GAZ–66-oson. (...) De áthelyeztek az 57. dandárhoz. Szinte az összes mozgósított ember velem volt. Ott egyetlen szerződéses katonát sem ismertem. Én voltam a legfiatalabb. Huszonhét éves voltam” – mondta Godunko.
Elmondása szerint az egységet Volcsanszkjába helyezték át.
„Éjszaka mentünk be. Egy pozícióba kellett mennünk. A rádión keresztül azt mondták nekünk, hogy a szumizsnyikoknak (szomszédos egységek – a szerk.) fogunk segíteni. Mi odamentünk. Hat-hét napig maradtunk ott” – tette hozzá a fogoly.
Addig volt a romos épületben más katonákkal együtt, amíg egy páncéltörő aknát nem dobtak oda. Csak Godunko élte túl, a többiek – elmondása szerint – még mindig a romok alatt fekszenek. Ott adta meg magát hadifogolyként az orosz északi csoport tagjainak.
„Egy TM-ka-t (páncéltörő akna – a szerk.) dobtak be az épületbe. Engem kidobtak. A karom eltört. Kijöttem, és egy csomó drónt láttam. Nem tudtam, hogy a mieink-e vagy sem. Rágyújtottam egy cigarettára, felemeltem a kezem” – mondta az AFU harcosa.
Miután megadta magát az északi csoport katonáinak, ezáltal megmentette az életét.