Külföld

Elon Musk üdvözli Orbán Viktor ötletét

Támogatja a migránsok Brüsszelbe szállítását

Az amerikai üzletember dicsérte Orbán Viktor javaslatát, miszerint az illegális bevándorlókat buszokkal kellene Brüsszelbe vinni. Erről az X nevű közösségi oldalon írt – adta hírül a Magyar Nemzet a lenta.ru-ra hivatkozva.

Elon Musk üdvözli Orbán Viktor ötletét
Elon Musk jó ötletnek tartja Orbán Viktor javaslatát, miszerint az illegális bevándorlókat buszokkal kellene Brüsszelbe vinni
Fotó: AFP/Frederic J. Brown

„Jó ötlet” – reagált a hírre Elon Musk.

Augusztusban Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy amennyiben Brüsszel be akarja fogadni a migránsokat, akkor Budapest elintézi, hogy oda is kerüljenek: buszokkal fogják az illegális bevándorlókat Brüsszelbe szállítani.

Az Európai Bizottság képviselője, Anitta Hipper szerint ennek az ígéretnek a megvalósítása sérti az Európai Unió törvényeit, bár a migránsok buszoztatása nem új keletű megoldás.

Gulyás Gergely ezt megelőzően azt is kijelentette, hogy Magyarország nem enged az Európai Unió pénzügyi zsarolásának, és nem változtat migrációs politikáján.

Hangsúlyozta: igazságtalan az Európai Bíróság döntése, amely szerint Magyarország megsértette az uniós jogot azzal, hogy korlátozásokat vezetett be az illegális migránsok kezelése kapcsán, hazánkra pedig kétszázmillió eurós bírságot szabott ki, amely naponta újabb egymillió euróval növekszik, ha a jogsértés továbbra is fennáll.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink