Külföld

Az LNG-export betiltásával az amerikai elnök gyakorlatilag ajándékot adott Putyinnak

Az LNG-export betiltásáról való döntésével ajándékot adott az oroszoknak vezetőnek és feldühítette az EU-t – írta a Foreign Policy, olvasható az oroszhirek.hu-n.

Az LNG-export betiltásával az amerikai elnök gyakorlatilag ajándékot adott Putyinnak
Joe Biden amerikai elnök kijelentette, hogy az USA felfüggeszti az új LNG-exportszerződések engedélyezési folyamatát
Fotó: AFP/Saul Loeb

„A Biden-kormányzat döntése feldühítette a Republikánus Pártot és megijesztette az amerikai energiától egyre inkább függő külföldi szövetségeseket. (…) A felfüggesztés világszerte megdöbbenést keltett” – írja a lap.

Biden ezzel gyengíti a globális energiabiztonságot, és aláássa azokat az erőfeszítéseket, amelyek célja, hogy Európa csökkentse az orosz energiától való függőségét, ami ajándék volt Putyinnak.

„Európa és Ázsia ellenezte a felfüggesztést, rámutatva, hogy az veszélyeztetheti az alternatív energiaforrások megtalálásának képességét a zöldátmenet és az orosz energiaforrások elutasítása közepette” – hangsúlyozza az FP.

A múlt hét végén Biden azt mondta, hogy az USA felfüggeszti az új LNG-exportszerződések engedélyezési folyamatát a klímaváltozás miatt. Ez a döntés éles kritikát váltott ki a republikánus táborból. Így Mike Johnson, a képviselőház elnöke felháborítónak nevezte, mivel szerinte Biden „erősíti Oroszországot”, és Európát függőségbe taszítja.

Kapcsolódó írásaink