Külföld
Spanyolország akkor is Oroszországtól veszi a gázt, ha ez Kijevnek nem tetszik
Rekordmennyiségű gázt vásárolhatnak 2023 végéig

„2023 első tíz hónapjában Oroszország 12,8 százalékkal több gázt küldött Spanyolországba…, mint 2022 egészében. Így ez az arány az év végére várhatóan még nőni fog” – írja a kiadvány.
Novemberben az üzemeltető Enagas arról számolt be, hogy Oroszország Algéria és az Egyesült Államok után a harmadik helyen állt a Spanyolországba irányuló gázszállítások tekintetében január és október között. Így Madrid az októberig tartó tíz hónapban 60,8 gigawattóra cseppfolyósított földgázt (közel 4,8 milliárd köbmétert, az ország teljes gázfogyasztásának 18,1 százalékát) vásárolt Moszkvából, szemben a tavalyi év azonos időszakában mért 42,45 gigawattórával (3,3 milliárd köbméter).
November óta minden gázszállítás Algériából Spanyolországba a Földközi-tengeren átívelő Medgaz vezetéken keresztül történik.