Külföld

A dél-afrikaiak sajnálják, hogy Putyin nem utazik a BRICS-csúcstalálkozóra

Az emberek a helyszínen azt mondták, hogy meg fogják védeni Putyin elnököt, mert szeretik

Dél-Afrikában sokan sajnálják, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök nem látogat Johannesburgba, hogy részt vegyen a BRICS-csúcson – mondta Joseph Pu, a dél-afrikai elnök tanácsadója a TASZSZ hírügynökségnek az Oroszország–Afrika-csúcstalálkozón.

A dél-afrikaiak sajnálják, hogy Putyin nem utazik a BRICS-csúcstalálkozóra
Vlagyimir Putyin
Fotó: AFP/RIA Novosztyi/Alexander Kazakov

„Sajnálom, hogy azt kell mondanom, hogy nincsenek tökös vezetőink” – kommentálta a Putyin BRICS-csúcson való részvétele körüli helyzetet.

„Az emberek a helyszínen azt mondták, hogy meg fogják védeni Putyin elnököt, mert szeretik. Dél-Afrikában Oroszország miatt vagyunk ott, ahol vagyunk, nem Amerika, nem Nagy-Britannia miatt. Oroszország mindent feláldozott azért, hogy ott legyünk, ahol ma vagyunk.”

Pu értetlenségét fejezte ki, hogy „valaki a semmiből” miért mondja meg az országának, hogy kit fogadhatnak. Megerősítette azokat a híreket, amelyek szerint országa törvényt kíván kidolgozni a vezetők mentelmi jogának biztosítására.

Augusztusban Johannesburg ad otthont a BRICS (Brazília, Oroszország, India, India, Kína, Dél-Afrika) csúcstalálkozónak. Putyin videókapcsolaton keresztül vesz majd részt rajta. Oroszországot személyesen Szergej Lavrov külügyminiszter képviseli majd.

Kapcsolódó írásaink