Külföld
Szerbiában csaknem 80 ezer illegálisan tartott lőfegyvert adtak le az állampolgárok
Szakértők szerint nagyjából egymillió lőfegyvert tarthatnak illegálisan maguknál szerb állampolgárok

Ezeken belül 57 651 kézi lőfegyver és 20 541 robbanótöltet volt – közölte a belügyminisztérium szóvivője szerdán az RTS állami televízióban. Mintegy hétmillió lőszer is a rendőrségnél landolt.
Csütörtökön jár le a határidő, amelyen belül az állampolgárok névtelenül és büntetés nélkül leadhatják illegálisan tárolt fegyvereiket.
Május 3-án egy 13 éves diák belgrádi iskolájában agyonlőtte kilenc iskolatársát és egy biztonsági őrt. Egy nappal később egy fiatal férfi nyolc emberrel végzett lőfegyverrel egy Belgrád környéki faluban. A két eset nincs összefüggésben, de mélyen megrázták a szerb társadalmat.
Szakértők szerint nagyjából egymillió lőfegyvert tarthatnak illegálisan maguknál szerb állampolgárok. Az ország lakossága 6,6 millió.