Külföld
Újabb részletek derültek ki a Biden család pénzügyeiről

A bizottság elnöke, a republikánus James Comer szerdai sajtótájékoztatója előtt kiadott egy emlékeztetőt, amely a Biden család befolyással való üzérkedéssel és üzleti machinációival kapcsolatos vizsgálatának új információit tartalmazza – számolt be róla a Fox News. A feljegyzés szerint a világos, hogy az elnök családja, megpróbálta leplezni a külföldi cégektől kapott pénzek forrását és magukat az összegeket is.
A bizottság négy különböző bank képviselőjét idézte be a vizsgálat részeként, és „több ezer feljegyzést kapott válaszul”. A dokumentum szerint a Biden családtagok és üzleti társaik „több mint 20 cégből álló hálózatot hoztak létre – a legtöbbjük korlátolt felelősségű társaság volt, amelyeket Joe Biden alelnöksége idején alapítottak”.
A bizottság szerint ezeket a cégeket főként Delaware-ben és Washingtonban alapították Hunter Biden üzleti partnereinek, Rob Walkernek és James Gilliarnak a segítségével.